12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Radny ma pomysł, co zrobić z pieniędzmi z działki po basenie w Olsztynie

WiadomościRadny ma pomysł, co zrobić z pieniędzmi z działki po basenie w...

Paweł Klonowski, w swojej interpelacji do prezydenta miasta, jednoznacznie wskazał gdzie, jego zdaniem, możnaby ulokować pieniądze.

reklama

Kilka dni temu informowaliśmy o sprzedaży działki z basenem przy ul. Głowackiego, za rekordową dla miasta sumę 21 mln zł: Padła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!.

Sprawę poruszył także radny Paweł Klonowski, który złożył interpelację do ratusza ws. tego terenu:

reklama

Sprzedaż położonych w centrum Olsztyna terenów przebiła rekordową kwotę 21 milionów złotych” – pisze w swojej interpelacji radny Klonowski. – „Co to oznacza? Po pierwsze i najważniejsze, że atrakcyjne tereny miasta cieszą się ogromnym zainteresowaniem dużych firm widzących w nich potencjał, którego sami chyba nie do końca dostrzegamy. Po drugie, że miasto z nawiązką uzyskało środki niezbędne na pokrycie większości wkładu własnego do ważnego, ale i mocno obciążającego budżet projektu modernizacji hali Urania”

Radny nie ukrywa, że jego zdaniem utrata basenu jest sporą niedogodnością dla mieszkańców Olsztyna, a co ważniejsze, zwraca uwagę na brak planu zagospodarowania terenu dla sprzedanej działki, co nie określa jasnych reguł odnośnie potencjalnego obiektu, który może tam powstać. Chce on otrzymać zapewnienie od nabywcy terenu, że powstanie tam równie jakościowy co funkcjonalny obiekt. Propozycją, którą składa radny Klonowski jest utworzenie parku w sąsiedztwie do zakupionej działki.

Remont Uranii postępuje. Trwają prace przy montażu paneli na dachu
reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ziutek
5 lutego 2021 18:04

klonowski, weź już się nie odzywaj

Popularne

Remont Uranii postępuje. Trwają prace przy montażu paneli na dachu