fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Radny ma pomysł, co zrobić z pieniędzmi z działki po basenie w Olsztynie

Wiadomości Radny ma pomysł, co zrobić z pieniędzmi z działki po basenie w...

Paweł Klonowski, w swojej interpelacji do prezydenta miasta, jednoznacznie wskazał gdzie, jego zdaniem, możnaby ulokować pieniądze.

Kilka dni temu informowaliśmy o sprzedaży działki z basenem przy ul. Głowackiego, za rekordową dla miasta sumę 21 mln zł: Padła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!.

Sprawę poruszył także radny Paweł Klonowski, który złożył interpelację do ratusza ws. tego terenu:

Sprzedaż położonych w centrum Olsztyna terenów przebiła rekordową kwotę 21 milionów złotych” – pisze w swojej interpelacji radny Klonowski. – „Co to oznacza? Po pierwsze i najważniejsze, że atrakcyjne tereny miasta cieszą się ogromnym zainteresowaniem dużych firm widzących w nich potencjał, którego sami chyba nie do końca dostrzegamy. Po drugie, że miasto z nawiązką uzyskało środki niezbędne na pokrycie większości wkładu własnego do ważnego, ale i mocno obciążającego budżet projektu modernizacji hali Urania”

Radny nie ukrywa, że jego zdaniem utrata basenu jest sporą niedogodnością dla mieszkańców Olsztyna, a co ważniejsze, zwraca uwagę na brak planu zagospodarowania terenu dla sprzedanej działki, co nie określa jasnych reguł odnośnie potencjalnego obiektu, który może tam powstać. Chce on otrzymać zapewnienie od nabywcy terenu, że powstanie tam równie jakościowy co funkcjonalny obiekt. Propozycją, którą składa radny Klonowski jest utworzenie parku w sąsiedztwie do zakupionej działki.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x