5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Padła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!

WiadomościPadła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!

Teren z basenem i halą sportową przy ul. Głowackiego został sprzedany za rekordową kwotę. To dwa razy więcej, niż się spodziewano.

reklama

O wystawieniu na sprzedaż basenu sąsiadującego z Centaurusem pisaliśmy już wielokrotnie: Centaurus sprzedając mieszkania chwalił się pobliskim basenem. Ten jednak idzie na sprzedaż, Radny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego, Poznaliśmy cenę za działkę z basenem na Głowackiego.

Działka ostatecznie trafiła na licytację, gdzie oferty miały zaczynać się od 7 milionów, a ratusz spodziewał się, że przetarg zakończy się na kwocie około 10 mln. Do rywalizacji stanęło 10 oferentów, jednak żaden nie mógł się równać z warszawskim deweloperem Dynamic Development Sp. z o.o. Zaproponowali oni 21 mln złotych. Prezes największego olsztyńskiego dewelopera ARBET-u, Andrzej Bogusz, dla „Debaty Olsztyn” udzielił komentarza w tej sprawie:

Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej
reklama

„Jako mieszkaniec Olsztyna cieszę się, że miasto sprzedało za tak dobrą cenę działkę, jako przedsiębiorca uważam ją za absurdalną”

Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, w rozmowie z „Wyborczą Olsztyn” przyznał, że taki obrót spraw jest zaskakujący:

reklama

„W przetargu uzyskaliśmy ponad 21 mln zł. To rekordowa kwota przy sprzedaży nieruchomości. Nie spodziewaliśmy się takiej kwoty”

Przypomnijmy, że działka, której dotyczyła licytacja, nie podlega pod miejscowy plan zagospodarowania terenu, a to oznacza, że stawiając tam obiekt, powinno się sugerować pobliskimi budynkami. To może być okazja dla warszawskiego dewelopera do postawienia równie dużego budynku, co sąsiadujący Centaurus.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
29 stycznia 2021 16:10

Świadczy o tym że miasto nie ma pojęcia o cenach na rynku i planował oddać działkę za pół darmo. Proponuję zmienić tych trutni w ratuszu i poszukać prawdziwych fachowców którzy pokażą jak się zarządza dobrem miasta.

Piotr
29 stycznia 2021 22:27

Panie Bogusz, absurdalne to sa ceny mieszkan w Olsztynie.Gdyby nie studenci i zwiazany z nimi rynek wynajmu im mieszkan w zyciu by deweloperka tak sie nie rozbuchala z cenami. A basenu szkoda i tej sali dla spotowcow. Radni-wstyd!

Popularne
Ogłoszenia

Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej

Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej