fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Padła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!

Wiadomości Padła rekordowa kwota za działkę w Olsztynie. Basen sprzedany!

Teren z basenem i halą sportową przy ul. Głowackiego został sprzedany za rekordową kwotę. To dwa razy więcej, niż się spodziewano.

O wystawieniu na sprzedaż basenu sąsiadującego z Centaurusem pisaliśmy już wielokrotnie: Centaurus sprzedając mieszkania chwalił się pobliskim basenem. Ten jednak idzie na sprzedaż, Radny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego, Poznaliśmy cenę za działkę z basenem na Głowackiego.

Działka ostatecznie trafiła na licytację, gdzie oferty miały zaczynać się od 7 milionów, a ratusz spodziewał się, że przetarg zakończy się na kwocie około 10 mln. Do rywalizacji stanęło 10 oferentów, jednak żaden nie mógł się równać z warszawskim deweloperem Dynamic Development Sp. z o.o. Zaproponowali oni 21 mln złotych. Prezes największego olsztyńskiego dewelopera ARBET-u, Andrzej Bogusz, dla „Debaty Olsztyn” udzielił komentarza w tej sprawie:

„Jako mieszkaniec Olsztyna cieszę się, że miasto sprzedało za tak dobrą cenę działkę, jako przedsiębiorca uważam ją za absurdalną”

Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, w rozmowie z „Wyborczą Olsztyn” przyznał, że taki obrót spraw jest zaskakujący:

„W przetargu uzyskaliśmy ponad 21 mln zł. To rekordowa kwota przy sprzedaży nieruchomości. Nie spodziewaliśmy się takiej kwoty”

Przypomnijmy, że działka, której dotyczyła licytacja, nie podlega pod miejscowy plan zagospodarowania terenu, a to oznacza, że stawiając tam obiekt, powinno się sugerować pobliskimi budynkami. To może być okazja dla warszawskiego dewelopera do postawienia równie dużego budynku, co sąsiadujący Centaurus.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 9

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x