7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

PILNE ! Zatrzymano osobę, która może mieć związek z napadem na kantor

WiadomościPILNE ! Zatrzymano osobę, która może mieć związek z napadem na kantor

Według naszych informacji, osoba, która mogła mieć związek z przestępstwem, już została zatrzymana. Informację potwierdził rzecznik policji.

reklama

W piątek wieczorem (22.01) na ul. Głowackiego w Olsztynie doszło do strzelaniny w kantorze. Napastnik umówił transakcję wymiany, przyszedł na nią z bronią i otworzył ogień do pracowników kantoru, raniąc przy tym poważnie mężczyznę, który leży w szpitalu w śpiączce farmakologicznej. Sprawca uciekł, a w mieście przeprowadzono obławę. Właściciel kantoru oferuje 100 tys. za wskazanie napastnika.

Według informacji, do których dotarło TKO, zatrzymano pierwszego podejrzanego w tej sprawie, na terenie Bydgoszczy. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji potwierdził nasze informacje:

reklama

„Policjanci, w wyniku szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych, w niespełna kilkanaście godzin zatrzymali mężczyznę na terenie Bydgoszczy, mogącego mieć związek z tym przestępstwem” – potwierdził Andrzej Jurkun z KMP w Olsztynie.

Szczegóły sprawy tutaj:

reklama

Nowy trop w sprawie strzelaniny w kantorze. Policja namierzyła samochód

Nowe informacje. Brutalny napad na kantor. Są wieści ze szpitala,

"Mocno nieudany rozbójnik" dostał 25 lat za usiłowanie zabójstwa dwóch osób. Wyrok został zaskarżony

Olsztyn. 100 tys. złotych za informacje o sprawcy napadu na kantor,

Bezczelny bandyta strzelał do kobiety i mężczyzny. Wiadomo ile ukradł,

Policja odcięła Jaroty i Pieczewo! Są ofiary strzelaniny,

Strzelanina w Olsztynie! Napad na kantor.

Decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie powołano specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą do wyjaśnienia okoliczności napadu na kantor – poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Tomasz Markowski.

Markowski poinformował, że w skład specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej wchodzą policjanci z pionów kryminalnych komendy miejskiej i wojewódzkiej. „Celem ich pracy jest ustalenie tożsamości sprawcy i zatrzymanie go” – powiedział Markowski.

Osoba, której poszukuje policja może być niebezpieczna. „Trzeba pamiętać, że ten ktoś wszedł z ostrą bronią do kantoru i strzelał do dwojga ludzi” – powiedział Markowski.

Łagodniejsza kara za napad z bronią w ręku na kantor w Olsztynie

W piątek po godz. 19 do kantoru FlyingAtom w Olsztynie, który zajmuje się sprzedażą Bitcoinów i złota przyszedł zamaskowany napastnik. Właściciel kantoru Dawid Muszyński powiedział PAP, że napastnik zabrał uncje złota o wartości 450 tys. zł. i postrzelił dwoje przedstawicieli firmy – mężczyznę i kobietę. „Stan Pawła jest poważny, z naszych informacji wynika, że jest wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej” – powiedział w sobotę Muszyński.

Jednemu z obecnych na miejscu pracowników FlyingAtom udało się uciec i powiadomić policję.

W sobotę rano oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował, że policjanci przeszukali pobliski teren i weryfikowali nagrania monitoringu, ale na razie nie doprowadziło to do zatrzymania sprawcy napadu. „Policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania kamer z monitoringu, a także rozpytali świadków zdarzenia. Do działań został włączony pies tropiący z przewodnikiem” – poinformował w sobotę Jurkun. Dodał, że na miejscu pracowali policjanci i prokurator.

Do późnych godzin nocnych na ulicach Olsztyna były policyjne blokady, policjanci sprawdzali wszystkie samochody i kontrolowali pojazdy komunikacji miejskiej. 

Nowy trop w sprawie strzelaniny w kantorze. Policja namierzyła samochód Komendant Wojewódzki Policji powołuje specjalną grupę do ustalenia sprawcy napadu w Olsztynie Nowe informacje. Brutalny napad na kantor. Są wieści ze szpitala Policja odcięła Jaroty i Pieczewo! Są ofiary strzelaniny Policja odcięła Jaroty i Pieczewo! Są ofiary strzelaniny Policja zamyka ulice. Poszukują sprawcy usiłowania zabójstwa Policja zamyka ulice. Poszukują sprawcy usiłowania zabójstwa Strzelanina w Olsztynie! Napad na kantor Strzelanina w Olsztynie! Napad na kantor

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Niebezpiecznie w Olsztynie. Dwukrotne usiłowanie rozbojów z użyciem noża

Niebezpiecznie w Olsztynie. Dwukrotne usiłowanie rozbojów z użyciem noża