fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Na stacji benzynowej ukradł przekąski. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

Wiadomości Na stacji benzynowej ukradł przekąski. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

Policjanci przedstawili zarzut kradzieży zuchwałej 31-letniemu mężczyźnie, który w Nowy Rok na jednej ze stacji benzynowych w Węgorzewie dokonał kradzieży alkoholu oraz przekąsek.

Wczoraj węgorzewscy kryminalni postawili zarzut kradzieży zuchwałej 31-letniemu mieszkańcowi Pozezdrza. Mężczyzna Nowy Rok zaczął od nagannego zachowania. Już o godzinie 9:00 rano odwiedził jedną z węgorzewskich stacji benzynowych. Najpierw wziął kilka przekąsek, a następnie poprosił ekspedientkę o podanie alkoholu z półki. Kiedy wszystko miał spakowane obrócił się na pięcie i wybiegł ze sklepu nie płacąc za towar.

Przestępca dokonał kradzieży wiedząc, że jest obserwowany i jego wizerunek zapisany zostanie na kamerach monitoringu. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na kwotę ponad 200 zł. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna przyznał się do popełnianego czynu. Kryminalnym oświadczył, ze zrobił to z głupoty i poniósł go alkohol oraz wyobraźnia.

Zgodnie z nowym przepisem dotyczącym kradzieży zuchwałej, złodzieja sklepowego lub kieszonkowca będzie można skazać na 8 lat pozbawienia wolności i to niezależnie od wartości skradzionych rzeczy.

W myśl przepisów, za kradzież szczególnie zuchwałą można uznać taką, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem. Po drugie jest to również kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym prze nią ubraniu.

Źródło: KPP w Węgorzewie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x