fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Skandaliczne zachowanie SM „Jaroty”? Rozpaczliwy apel niewidomej do prezesa Przedwojskiego

Wiadomości Skandaliczne zachowanie SM "Jaroty"? Rozpaczliwy apel niewidomej do prezesa Przedwojskiego

Młody aktywista Lewicy wstawił się za niepełnosprawnym małżeństwem z Olsztyna. Spółdzielnia chce ich zmusic do opuszczenia mieszkania. Zorganizowano konferencję prasową pod siedzibą SM „Jaroty” oraz przekazano petycję, która podpisało ponad 500 osób.

O sprawie pani Pauliny i pana Kamila piszemy od dłuższego czasu. Pani Paulina jest niewidoma a Pan Kamil jest na rencie. Zajmowali się ciotką, która była niesamodzielna. Kobieta zameldowała ich w swoim mieszkaniu i chciała, żeby mieszkali tam także po jej śmierci. Gdy ciotka zmarła w październiku zaczęły się problemy. O szczegółach ich sytuacji pisaliśmy tutaj: Niepełnosprawni będą walczyć ze spółdzielnią w sądzie. Prezes SM „Jaroty”: Oni szkodzą, Prezes SM Jaroty nie ma litości? Wyrzuca niepełnosprawne małżeństwo z mieszkania.

Sprawą postanowił zająć się również młody polityk z Olsztyna, Łukasz Michnik. Reprezentant Lewicy utworzył petycję, która ma pomóc w zatrzymaniu procesu usunięcia małżeństwa z mieszkania. Pod dokumentem podpisało się ponad 500 osób. W poniedziałek (18.01) o godz. 12, zorganizował on konferencje prasową, w której udział wzięli także pani Paulina i pan Kamil, na której zaapelował do prezesa SM „Jaroty”, Romana Przedwojskiego o nawiązanie dialogu i rozpoczęcie rozmów z mieszkańcami w tej sprawie:

„My, Lewica, ja, troszczymy się o ludzi, uważamy, że to jest po prostu najwyższa wartość, ale rozumiemy też, że nie każdy musi myśleć tak jak my, nie każdy musi widzieć świat tak jak my, jednak każdy musi przestrzegać prawa” – powiedział Łukasz Michnik na konferencji.

Michnik odniósł się również do odpowiedzi, udzielanych przez spółdzielnię ws. pism, które małżeństwo kierowało odnośnie mieszkania:

„Państwo otrzymywali w odpowiedziach na przykład domniemywania, że ich motywem wprowadzenia się do mieszkania, nie była chęć pomocy chorej cioci, tylko kalkulacja na jej szybką śmierć i chęć przejęcia nieruchomości. Były spekulacje, co do motywu zawarcia związku małżeńskiego przez parę, były pouczenia moralne ze strony spółdzielni. Ja powiem jasno, to jest skandaliczne. Osoby, które podpisywały się pod tymi pismami, zachowały się nieetycznie i nieprofesjonalnie”

Zabrała głos również pani Paulina, którą spółdzielnia chce wyrzucić z mieszkania, za które regularnie płaci:

„Wystosowywaliśmy bardzo dużo pism, nie mogę przez to wszystko spać” – mówi niewidoma. – „Chciałabym, aby pan się zgodził, żebyśmy zamieszkali w tym mieszkaniu i żeby pan nam nie utrudniał, dlatego, że jest nam trudno, pomimo naszej niepełnosprawności. Chcemy płacić, płacimy nadal, nawet z miesięcznym wyprzedzeniem”.

Na końcu konferencji, Łukasz Michnik wraz z niepełnosprawną parą udali się do budynku spółdzielni, gdzie chcieli oddać petycję w ręce pana prezesa Roamana Przedwojskiego, jednak polecono im, by wrzucili ją do skrzynki przed budynkiem.

Dzisiaj zorganizowaliśmy konferencję prasową pod siedzibą SM Jaroty, żeby wręczyć Prezesowi petycję obywatelską dot….

Posted by Łukasz Michnik on Monday, January 18, 2021

❗️Działamy ❗️Mój asystent społeczny Łukasz Michnik walczy, by nie pozwolić na eksmisję niepełnosprawnego…

Posted by Krzysztof Śmiszek on Thursday, January 7, 2021

Michnik broni niepełnosprawnego małżeństwa. Konferencja prasowa pod SM „Jaroty” Michnik broni niepełnosprawnego małżeństwa. Konferencja prasowa pod SM „Jaroty” Michnik broni niepełnosprawnego małżeństwa. Konferencja prasowa pod SM „Jaroty” Michnik broni niepełnosprawnego małżeństwa. Konferencja prasowa pod SM „Jaroty” Michnik broni niepełnosprawnego małżeństwa. Konferencja prasowa pod SM „Jaroty” Michnik broni niepełnosprawnego małżeństwa. Konferencja prasowa pod SM „Jaroty”

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 6
Nie lubię 5

11 KOMENTARZE

11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także: