fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Własnemu dziecku śpiącemu w łóżeczku zadał 9 ciosów. Uniknie więzienia?

reklama

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. podejrzanemu o próbę zabójstwa partnerki i jej małoletniej córki. Jednocześnie prokurator wniósł o umieszczenie tego mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Mariusz P. swojemu dziecku zadał kilkanaście ciosów w klatkę piersiową i ręce


Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. w jednym z mieszkań w Biskupcu. Mariusz P. miał wówczas dopuścić się próby zabójstwa dwóch mieszkających z nim osób – swojej partnerki oraz jej niespełna dwuletniej córki. Według ustaleń prokuratora Mariusz P. zadał swojej partnerce trzy ciosy nożem w klatkę piersiową oraz dwa ciosy w prawą rękę, a kiedy kobiecie udało się uciec z mieszkania, zaatakował nożem także śpiące w łóżku dziecko, zadając mu łącznie 8 ciosów w klatkę piersiową, plecy i brzuch oraz 1 cios w rękę. Matka i córka przeżyły ten atak dzięki udzielonej pomocy medycznej.

Mariusz P. swojemu dziecku zadał kilkanaście ciosów w klatkę piersiową i ręce
reklama


Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu w dniu 14 grudnia 2020 r. przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Mariuszowi P. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Jednocześnie złożył wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w odpowiednim zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Prokurator w uzasadnieniu wniosku wskazał na pozyskaną w toku śledztwa opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, którzy stwierdzili, że Mariusz P. miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia swoich czynów i pokierowania swoim postępowaniem, a ponadto, istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że pozostając na wolności może dopuścić się popełnienia podobnych czynów zabronionych.

Mariusz P. jest obecnie tymczasowo aresztowany.

Zadał śpiącemu dziecku w łóżeczku 9 ciosów nożem. Swoją partnerkę dźgnął 5 razy
Zadał śpiącemu dziecku w łóżeczku 9 ciosów nożem. Swoją partnerkę dźgnął 5 razy
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze