fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

W Olsztynie pojawiły się bardzo wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet

Wiadomości W Olsztynie pojawiły się bardzo wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet

W mieście ponalepiano naklejki z wulgarnymi hasłami, skierowanymi do środowisk LGBT+, antyfaszystowskich oraz Strajku Kobiet.

Od 22 października w kraju trwają protesty i manifestacje związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wiele marszów i pochodów, odbyło się również w Olsztynie.

W ostatnim czasie aktywność protestujących zdecydowanie się obniżyła, mimo tego, że nic w tej sprawie się nie zmieniło. Co jakiś czas organizowane są manifestacje i happeningi, m.in. odbyła się akcja „Mikołajki-Wypier***ajki” pod Galerią Warmińską, o której pisaliśmy tutaj: Polityczna akcja na terenie Galerii Warmińskiej wymierzona w PiS

Wygląda na to, że aktywistom Strajku Kobiet ktoś odpowiedział. W okresie świątecznym, na ulicach Olsztyna, pojawiły się wulgarne nalepki z napisem „Zaj***emy was ku**y”, na których umieszczono przekreślone symbole: Strajku Kobiet, tęczową flagę oraz antyfaszystowskie trzy strzałki.

Nie wiadomo kto stoi za tymi nalepkami. Pojawiły się one m.in. naprzeciwko Galerii Warmińskiej, co może mieć związek z udzieleniem pozwolenia na zorganizowanie happeningu przez zarząd galerii aktywistom Strajku Kobiet, na początku grudnia.

W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 7
Nie lubię 2

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x