fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

W Olsztynie pojawiły się bardzo wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet

reklama

W mieście ponalepiano naklejki z wulgarnymi hasłami, skierowanymi do środowisk LGBT+, antyfaszystowskich oraz Strajku Kobiet.

Od 22 października w kraju trwają protesty i manifestacje związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wiele marszów i pochodów, odbyło się również w Olsztynie.

W ostatnim czasie aktywność protestujących zdecydowanie się obniżyła, mimo tego, że nic w tej sprawie się nie zmieniło. Co jakiś czas organizowane są manifestacje i happeningi, m.in. odbyła się akcja „Mikołajki-Wypier***ajki” pod Galerią Warmińską, o której pisaliśmy tutaj: Polityczna akcja na terenie Galerii Warmińskiej wymierzona w PiS

reklama

Wygląda na to, że aktywistom Strajku Kobiet ktoś odpowiedział. W okresie świątecznym, na ulicach Olsztyna, pojawiły się wulgarne nalepki z napisem „Zaj***emy was ku**y”, na których umieszczono przekreślone symbole: Strajku Kobiet, tęczową flagę oraz antyfaszystowskie trzy strzałki.

Nie wiadomo kto stoi za tymi nalepkami. Pojawiły się one m.in. naprzeciwko Galerii Warmińskiej, co może mieć związek z udzieleniem pozwolenia na zorganizowanie happeningu przez zarząd galerii aktywistom Strajku Kobiet, na początku grudnia.

W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet W Olsztynie pojawiły się wulgarne naklejki wycelowane w Strajk Kobiet

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze