22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Powstanie sklep socjalny w Olsztynie. Będzie naprawdę tanio

OlsztynPowstanie sklep socjalny w Olsztynie. Będzie naprawdę tanio

Fundacja “Wolne Miejsce” otworzyła już pierwszy “Spichlerz” – czyli sklep socjalny w Katowicach. Artykuły będą tańsze nawet o 50% ceny rynkowej.

reklama

“Spichlerz to pierwsza ogólnopolska sieć sklepów socjalnych, stworzona przez Fundację Wole Miejsce. Pierwszy, pilotażowy sklep, zostanie otwarty przy współpracy z miastem Katowice, na początku grudnia 2020.

Oferta sklepu kierowana jest przede wszystkim do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, są zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym. Działania zapobiegające samotności i wykluczeniu społecznemu, przez aktywizację i integrację społeczną, będę wspierane przez Spichlerz Caffee, czyli punkt kawiarniany prowadzony przy sklepie.

reklama

Projekt powstał jako naturalna kontynuacja działań Fundacji Wolne Miejsce, która od lat otacza opieką i służy pomocą, organizując jedne z największych Wigilii i Śniadań Wielkanocnych w Polsce.

Model sklepów socjalnych, został przeniesiony z austriackich rozwiązań, stosowanych przez pomoc społeczną w Wiedniu, a także w krajach zachodnich” – czytamy na stronie fundacji.

By zrobić zakupy w “Spichlerzu”, wymagane będzie odpowiednie zaświadczenie lub karta, co pomoże upewnić się, że produkty faktycznie trafiają do osób, do których są kierowane. “Spichlerze” są odpowiedzią na narastający problem marnotrawienia jedzenia. W “Spichlerz Caffee” spełnia się podstawową potrzebę seniorów i osób samotnych, czyli aktywizacji społecznej. Fundacja współpracuje także z lokalnymi DPS-ami, a w sklepach będą pracować wolontariusze z różnych fundacji.

reklama

Pierwsze ogólnopolskie otwarcie “Spichlerza” już za nami, w Katowicach. Zapowiedziano sklepy także w: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Kołobrzeg, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Olsztyn, Radom, Łódź, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Legnica.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
21 grudnia 2020 14:22

Coś chyba jakoś nie na czasie? “Pierwszy, pilotażowy sklep, zostanie otwarty przy współpracy z miastem Katowice, na początku grudnia 2020.” Mamy 21 grudnia, a sklep dopiero będzie otwarty na początku grudnia… Swoją drogą ciekawy pomysł i dobrze, że będzie wymagane zaświadczenie. Przynajmniej patola pińcet-plusowa zostanie z Stonce.

Realista
22 grudnia 2020 14:31

No to będzie kupowanie za 50% ceny, sprzedawanie znajomym za 75% i zarobek na chlanie xD

Polecane