fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kierowcy z promilami na drogach – auta w rowie, slalom na jezdni

Tylko od piątku do niedzielnego poranka policjanci z Warmii i Mazur zatrzymali aż 15 nietrzeźwych kierujących. W kilku przypadkach o tym, że samochodem prawdopodobnie jedzie pijany kierowca, funkcjonariuszy powiadamiali sami mieszkańcy regionu.

W piątek (8.12) krótko po godz. 20 olsztyneccy policjanci zostali wezwani na interwencję do Gietrzwałdu. Będąc jeszcze na ul. Mrągowiusza w Olsztynku zauważyli jadącego z przeciwnej strony volkswagena. Kierowca osobówki jechał wężykiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Funkcjonariusze, przypuszczając, że samochodem jedzie nietrzeźwy kierowca, zawrócili i pojechali za nim.

Mimo że mundurowi dali kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania się do kontroli drogowej, mężczyzna zatrzymał się dopiero kilka ulic dalej.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego 32-latka alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie promil – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Olsztynka w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, więc funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Ze swojego zachowania mężczyzna będzie się musiał wytłumaczyć przed sądem.

Kolejni z amatorów jazdy na tzw. podwójnym gazie zostali zatrzymani w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 3 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozbitym aucie leżącym w rowie w pobliżu miejscowości Rogóż. Po przybyciu na miejsce policjanci odnaleźli porzuconą hondę accord.

Auto było otwarte, w środku nie było żadnych osób. W przydrożnych zaroślach policjanci odnaleźli dwie ukrywające się osoby, które przyznały, że podróżowały rozbitym samochodem. Od mężczyzn czuć było alkohol, żaden z nich nie przyznawał się do kierowania hondą – informuje KWP Olsztyn.

Jak wykazało badanie, obaj mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj też zostali zatrzymani i będą wykonywane dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze z ich udziałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...