fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

120 pasażerów jechało płonącym pociągiem. Pożar wagonu osobowego

reklama

Poza pożarem, w wagonie doszło także do zadymienia. Na czas trwania akcji strażaków, wstrzymano ruch pociągów.

16 grudnia 2020r. tuż po godzinie 15:30 do SKKP w Działdowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze szafy sterowania elektrycznego w wagonie pociągu pasażerskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali stojący przy peronie pociąg relacji Kołobrzeg – Łódź Fabryczna. W toku rozpoznania sytuacji, ustalono, że pociągiem podróżowało 120 pasażerów oraz 5 pracowników. Wszyscy podróżujący opuścili skład pociągu samodzielnie, nikt w zdarzeniu nie został poszkodowany (w toku wdrożonych procedur organizacyjnych, przez operatora przewozów pasażerskich, podróżni kontynuowali podróż przesiadając się do innego składu).

Pożar wagonu kolejowego. W pociągu było ponad 100 osób
Autor zdjęcia: KP PSP Działdowo

reklama

Potwierdzono także pożar, w wyniku którego powstało zadymienie w ostatnim wagonie. W momencie wystąpienia zdarzenia, w wagonie nie przebywali podróżni, jedynie konduktor. Na miejscu obecni byli pracownicy PKP, którzy odłączyli zasilanie elektryczne w całym wagonie oraz ograniczyli rozprzestrzenianie się pożaru za pomocą gaśnic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed wystąpieniem zagrożeń wtórnych, wstrzymano również czasowo ruch pociągów. Gaszenie pożaru prowadzono do całkowitego zlikwidowania zarzewi ognia, wagon został również oddymiony. Decyzją obsługi technicznej taboru, uszkodzony wagon został odstawiony na bocznicę kolejową.

Źródło: KP PSP Działdowo

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: