13 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe możliwości – elektroniczne składanie wniosków o udział w turnusie rehabilitacyjnym

WiadomościNowe możliwości - elektroniczne składanie wniosków o udział w turnusie rehabilitacyjnym

W odpowiedzi na liczne zapytania i obiektywne potrzeby, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaplanował od 1 stycznia 2021 r. uruchomienie na platformie SOW obsługę pełnego procesu w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, uwzględniający udział Organizatorów turnusów jako użytkowników systemu.

reklama

Zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy.

Aplikowanie elektronicznie o środki PFRON daje istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w godzinach pracy urzędu. Użytkownicy, którzy aplikowali o środki za pomocą systemu SOW, już doceniają pozytywny wpływ aplikacji na proces bezpiecznego obiegu dokumentów bez narażania swojego zdrowia, a niekiedy nawet życia.

reklama

Informacje związane z nową funkcjonalnością obsługi turnusów rehabilitacyjnych w SOW dostępne są pod adresem: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron sow/sow/turnusy/komunikaty/organizatorzy-turnusow-nowymi-uzytkownikami-systemu-sow/index.html

Wnioski o dofinansowanie turnusów należy składać bezpośrednio w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie które realizują to zadanie i ustalają terminy naboru.

reklama

Źródło: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Warmińsko-Mazurski

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia