fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Po wielu latach zakończył się proces z hiszpańskim wykonawcą tramwajów!

Wiadomości Po wielu latach zakończył się proces z hiszpańskim wykonawcą tramwajów!

Zakończył się wieloletni spór o miliony złotych między gminą miasta Olsztyna, a hiszpańską firmą budowlaną FCC Construction.

W 2012 roku zlecono dla FCC wybudowanie ulicy Obiegowej, budowę linii tramwajowej, zajezdni tramwajowej i przebudowę skrzyżowań. 9 sierpnia 2013 roku, ze względu na brak postępu prac ze strony wykonawcy, gmina odstąpiła od umowy. Również taki ruch zrobiła firma FCC, po 20 sierpnia.

Hiszpańska spółka postanowiła wytoczyć sprawę sądową, w której domagała się od gminy ponad 300 milionów złotych, winiąc miasto za źle przygotowaną dokumentację, przez którą prace nad budową szły wolno. Miasto odwdzięczyło się procesem spółce, oczekując od niej 37 milionów złotych z racji na przymus podpisania nowych kontraktów, przez zerwanie umowy z FCC.

Proces trwał od 2016 roku do 2020, gdzie kilka dni temu, udało się w ramach mediacji uzyskać ugodę.

Gmina i FCC doszły do porozumienia 4 grudnia. Spółka FCC wypłaci gminie 2,5 miliona złotych. 8 grudnia wydano postanowienie sądu w tej sprawie

„Sprawa została definitywnie zakończona” – podsumował prezydent Grzymowicz.

Więcej informacji wkrótce.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 1

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x