fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Powiedział, że zaraz będzie, po czym przywłaszczył sobie samochód

reklama

„Zaraz po Ciebie będę” – powiedział 51-letni mieszkaniec Szczytna rozmawiając ze znajomym przez telefon. Rozmowę tą usłyszał 29-latek, który wspólnie z nim zamieszkiwał. Po pewnym czasie mężczyzna zorientował się, że z posesji zniknął samochód, który powierzył mu jego właściciel, celem dokonania naprawy.

W miniony wtorek (01.12.20r.) tuż przed godziną 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie miasta doszło do kradzieży samochodu osobowego.

Gdy na miejsce udali się szczycieńscy policjanci okazało się, że sprawcą prawdopodobnie jest 51-latek, który zamieszkiwał wspólnie z 29-letnim zgłaszającym. Jak ustalili funkcjonariusze właściciela pojazdu nie było na miejscu. Passat został powierzony 29-latkowi celem dokonania jego naprawy. Mężczyzna oświadczył, iż jakiś czas temu słyszał rozmowę swojego lokatora, który rozmawiając z kimś przez telefon powiedział… „zaraz po Ciebie będę”. Nie wzbudziło to w nim żadnego niepokoju, do czasu, gdy zorientował się, że z jego posesji zniknęło VW. 29-latek od razu powiązał fakty. Zgłaszający w rozmowie z policjantami dodał, że jest pewny, że sprawca przywłaszczenia Passata nie posiada uprawnień do kierowania, a na domiar złego w dniu interwencji spożywał alkohol.

reklama

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi potwierdzili również, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Na szczęście pojazd w nienaruszonym stanie wrócił do właściciela. 51-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowania Passatem bez uprawnień i na podwójnym gazie.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: