fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 26 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Dziki znikają z Olsztyna

Wiadomości Dziki znikają z Olsztyna

Problem, który trapił mieszkańców od lat, zdaje się zanikać. Potwierdza to liczba zgłoszeń, które trafiają do straży miejskiej.

Coraz mniej zgłoszeń ws. dzików na terenie miasta otrzymuje straż miejska:

„We wrześniu mieliśmy 98 takich zgłoszeń, w październiku – 77, a w listopadzie – do tej pory – tylko 12” – powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn, Kamil Sułkowski z olsztyńskiej Straży Miejskiej.

Na początku tego roku, liczba zgłoszeń powiązanych z dzikami potrafiła dochodzić nawet do 400. Duży wpływ na zmniejszenie się populacji dzików w mieście ma na pewno odławianie oraz śmiertelna dla nich choroba ASF. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj: Odławiania dzików w Olsztynie ciąg dalszy. Jest decyzja o „utylizacji” kolejnych 100.

Około połowa szacowanej populacji dzików została odłowiona, część umarła z powodu ASF, a kilkanaście zginęło w wypadkach samochodowych. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do powolnego zanikania dzików z naszego miasta.

Te spekulacje potwierdził Dariusz Malewski z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Olsztynie w rozmowie z Radiem Olsztyn:

„Jeśli chodzi o miasto Olsztyn, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zauważyliśmy znaczny spadek liczby dzików. Jeśli natomiast chodzi o powiat olsztyński, to ta liczba również się zmniejszyła, aczkolwiek jest ich wciąż sporo. Są znajdowane na terenie zachodnich gmin powiatu olsztyńskiego, czyli gmin Gietrzwałd i Olsztynek. Ta fala dzików przesunęła się z północnego wschodu naszego powiatu na południowy zachód, a z miasta dziki po prostu się wyniosły, odnotowywane są pojedyncze sztuki”

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x