fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 4 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Odławiania dzików w Olsztynie ciąg dalszy. Jest decyzja o „utylizacji” kolejnych 100

Temat dzików w naszym regionie to problem, który jak się zdaje, nie ma końca. Miasto na odławianie wydaje spore sumy, zwierzęta dalej szaleją w mieście i nie tylko, ale urzędnicy są dobrej myśli.

Niedawno zainstalowano dwie nowe odłownie w Olsztynie, które mają pomóc w łapaniu zwierząt w południowych częściach miasta. W rezultacie, funkcjonują u nas już trzy odłownie. Jak się sprawują?

„Na 3 lipca odłowione mamy 80 sztuk dzików” – informuje Marta Bartoszewicz, rzecznik urzędu miasta w Olsztynie.

Proces pozbywania się zwierząt za ich pomocą jest prosty: Dziki są zwabiane do klatek jedzeniem, następnie usypiane i utylizowane. Jednak koszt takiego „zabiegu” jest już znaczny, gdyż na jednego dzika przypada 1000 złotych. Na ten moment, wydano już ponad 100 tys. zł. na walkę z problemem dzików w naszym mieście.

„Mamy decyzje na odłów kolejnych 100 sztuk” – przekazała rzecznik

Urzędnicy są zadowoleni z aktualnych wyników. Przypominają oni o prawidłowym zabezpieczeniu śmietników i unikaniu dokarmiania dzików, które m.in. przez to nie opuszczają naszego regionu i coraz śmielej paradują po mieście.

 

7 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem dlaczego dziki są utylizowane, a nie są sprzedawane jako pełnowartościowe mięso. Koszty odławiania zwróciłyby się z zyskiem.Tylko Polaków stać na takie marnotrawstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...