fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Odławiania dzików w Olsztynie ciąg dalszy. Jest decyzja o „utylizacji” kolejnych 100

Wiadomości Odławiania dzików w Olsztynie ciąg dalszy. Jest decyzja o "utylizacji" kolejnych 100

Temat dzików w naszym regionie to problem, który jak się zdaje, nie ma końca. Miasto na odławianie wydaje spore sumy, zwierzęta dalej szaleją w mieście i nie tylko, ale urzędnicy są dobrej myśli.

Niedawno zainstalowano dwie nowe odłownie w Olsztynie, które mają pomóc w łapaniu zwierząt w południowych częściach miasta. W rezultacie, funkcjonują u nas już trzy odłownie. Jak się sprawują?

„Na 3 lipca odłowione mamy 80 sztuk dzików” – informuje Marta Bartoszewicz, rzecznik urzędu miasta w Olsztynie.

Proces pozbywania się zwierząt za ich pomocą jest prosty: Dziki są zwabiane do klatek jedzeniem, następnie usypiane i utylizowane. Jednak koszt takiego „zabiegu” jest już znaczny, gdyż na jednego dzika przypada 1000 złotych. Na ten moment, wydano już ponad 100 tys. zł. na walkę z problemem dzików w naszym mieście.

„Mamy decyzje na odłów kolejnych 100 sztuk” – przekazała rzecznik

Urzędnicy są zadowoleni z aktualnych wyników. Przypominają oni o prawidłowym zabezpieczeniu śmietników i unikaniu dokarmiania dzików, które m.in. przez to nie opuszczają naszego regionu i coraz śmielej paradują po mieście.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

7
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x