fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Odławiania dzików w Olsztynie ciąg dalszy. Jest decyzja o „utylizacji” kolejnych 100

reklama
Wyślij przez
0

Temat dzików w naszym regionie to problem, który jak się zdaje, nie ma końca. Miasto na odławianie wydaje spore sumy, zwierzęta dalej szaleją w mieście i nie tylko, ale urzędnicy są dobrej myśli.

Niedawno zainstalowano dwie nowe odłownie w Olsztynie, które mają pomóc w łapaniu zwierząt w południowych częściach miasta. W rezultacie, funkcjonują u nas już trzy odłownie. Jak się sprawują?

„Na 3 lipca odłowione mamy 80 sztuk dzików” – informuje Marta Bartoszewicz, rzecznik urzędu miasta w Olsztynie.

reklama

Proces pozbywania się zwierząt za ich pomocą jest prosty: Dziki są zwabiane do klatek jedzeniem, następnie usypiane i utylizowane. Jednak koszt takiego „zabiegu” jest już znaczny, gdyż na jednego dzika przypada 1000 złotych. Na ten moment, wydano już ponad 100 tys. zł. na walkę z problemem dzików w naszym mieście.

„Mamy decyzje na odłów kolejnych 100 sztuk” – przekazała rzecznik

Urzędnicy są zadowoleni z aktualnych wyników. Przypominają oni o prawidłowym zabezpieczeniu śmietników i unikaniu dokarmiania dzików, które m.in. przez to nie opuszczają naszego regionu i coraz śmielej paradują po mieście.

 


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze