fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 24 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Zignorował polecenie założenia maseczki. Stanie przed sądem

Wiadomości Zignorował polecenie założenia maseczki. Stanie przed sądem

Przed sądem będzie tłumaczyć się 37-latek, który na stacji benzynowej nie stosował się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Mężczyzna nie chciał tego robić nawet po wręczeniu mu maseczki przez pracownika placówki.

Policjanci niemal codziennie reagują i podejmują działania wobec osób, które nie stosują się do obostrzeń sanitarnych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Jedną z takich interwencji policjanci przeprowadzili wobec klienta stacji paliw w Ełku. Mężczyzna podczas robienia zakupów nie miał zasłoniętych ust i nosa. Policjanci poinformowali 37-latka o obowiązujących w przestrzeni publicznej zasadach i o tym, że swoim zachowaniem naraża inne osoby na możliwość zarażenia się wirusem. Mężczyzna nie reagował na prośbę policjantów o stosowanie się do przepisów. Konsekwentnie odmawiał zakrycia ust i nosa, nawet po tym, gdy pracownik stacji dał mu maseczkę.

Policjanci ukarali 37-latka mandatem. Mężczyzna odmówił przyjęcia tego mandatu, dlatego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Źródło: KPP Ełk

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x