fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Zignorował polecenie założenia maseczki. Stanie przed sądem

reklama

Przed sądem będzie tłumaczyć się 37-latek, który na stacji benzynowej nie stosował się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Mężczyzna nie chciał tego robić nawet po wręczeniu mu maseczki przez pracownika placówki.

Policjanci niemal codziennie reagują i podejmują działania wobec osób, które nie stosują się do obostrzeń sanitarnych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Jedną z takich interwencji policjanci przeprowadzili wobec klienta stacji paliw w Ełku. Mężczyzna podczas robienia zakupów nie miał zasłoniętych ust i nosa. Policjanci poinformowali 37-latka o obowiązujących w przestrzeni publicznej zasadach i o tym, że swoim zachowaniem naraża inne osoby na możliwość zarażenia się wirusem. Mężczyzna nie reagował na prośbę policjantów o stosowanie się do przepisów. Konsekwentnie odmawiał zakrycia ust i nosa, nawet po tym, gdy pracownik stacji dał mu maseczkę.

reklama

Policjanci ukarali 37-latka mandatem. Mężczyzna odmówił przyjęcia tego mandatu, dlatego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Źródło: KPP Ełk

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arek

Nie ma nakazu, więc postawa prawidłowa. I co z tego, że pracownik dał mu maskę? Pracownik stacji jest od obsługi klienta, a nie od podawania masek.

Mateusz

Prawidłowo postąpił facet.
Chcą zażądać masek na twarzy, niech najpierw idioci z Wiejskiej ogłoszą stan nadzwyczajny i będą mogli rzucać rozporządzeniami na lewo i prawo.

Krystian

Napiszcie co Sąd zdecydował, a nie próbujecie straszyć rozporządzeniami z dupy wyjętymi

Agnieszka

Przestańcie straszyć ludzi. Obowiązek stosowania środków profilaktycznych (czyli zasłaniania ust i nosa za pomocą części odzieży, maski czy przyłbicy dotyczy: osób chorych lub podejrzanych o zachorowania lub zakażanie. Przeczytajcie dokładnie ustawę o zapobieganiu chorobom zakaźnym… punkt 46 a i b – bo na tych punktach opiera się rozporządzenie „maskowe”.
Sądy odrzucają te sprawy i mandaty anulują jako bezzasadne. A policja przekracza w tym momencie swoje uprawnienia proponując przyjmowanie mandatu za brak maski.

Ludwik

I mam nadzieję, że zapłaci odpowiednio wysoką karę. Czas najwyższy zacząć porządnie karać takich łamistrajków.

Zenka

Ludwik włącz myślenie !

Łukasz

Tacy Ludzie nie myślą

Peekaboo

ludwikowi od noszenia maski zanikają szare komórki