18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na tworzony od ponad 20 lat „Kołodrom” nie ma pieniędzy

WiadomościNa tworzony od ponad 20 lat "Kołodrom" nie ma pieniędzy

Jeden z olsztyńskich radnych skierował interpelację do prezydenta miasta ws. planowanego od lat „Kołodromu”, a trwających aktualnie prac remontowych na jednym z chodników, który miałby być częścią trasy.

reklama

Radny Mirosław Arczak w swojej październikowej interpelacji do prezydenta Piotra Grzymowicza, skierował zapytanie odnośnie owianej legendą trasy rowerowej znanej jako „Kołodrom”. Droga ta miałaby prowadzić od Jarot, przez Nagórki aż do śródmieścia. W 2016 roku skompletowano dokumenty w tej sprawie, jednak od tego czasu nic z „Kołodromem” nie ruszyło. Radny Arczak pyta zatem prezydenta dlaczego z rowerowej trasy zrezygnowano i kogo była to decyzja oraz o aktualnie trwający remont chodnika między ulicami Synów Pułku a Wańkowicza.

Odpowiedź, którą uzyskał 16 listopada, może nie być satysfakcjonująca:

reklama

„Obecnie z uwagi na brak środków finansowych realizacja komunikacyjnej trasy rowerowej „Kołdrom” nie jest możliwa. Przypominam, że trasa ścieżek komunikacyjnych kołdrom” przebiega w pewnej części poprzez tereny, których właścicielami są spółdzielnie mieszkaniowe oraz właściciele prywatni. Realizacja tych odcinków możliwa będzie jedynie po uzyskaniu zgody właścicieli gruntu, bądź wykupie gruntu przez gminę Olsztyn.” – odpowiada prezydent Piotr Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna odniósł się także do remontu chodnika na Nagórkach:

reklama

„Realizację tego zadania należy traktować jako remont istniejącej infrastruktury, która służy jako ciąg pieszy i spacerowy. Należy zauważyć, że wykonanie remontu chodnika nie ogranicza możliwości realizacji komunikacyjnej trasy rowerowej „Kołdrom” w sytuacji uzyskania przez gminę zewnętrznych środków finansowych”

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Nick
23 listopada 2020 07:22

Czyli w Olsztynie bez zmian. Co ma być to nie będzie

ala
4 marca 2021 10:03

Grzymek dyplomatycznie odpowiedział, że g…o z tego będzie.

Popularne
Ogłoszenia