fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 7 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Na tworzony od ponad 20 lat „Kołodrom” nie ma pieniędzy

Wiadomości Na tworzony od ponad 20 lat "Kołodrom" nie ma pieniędzy

Jeden z olsztyńskich radnych skierował interpelację do prezydenta miasta ws. planowanego od lat „Kołodromu”, a trwających aktualnie prac remontowych na jednym z chodników, który miałby być częścią trasy.

Radny Mirosław Arczak w swojej październikowej interpelacji do prezydenta Piotra Grzymowicza, skierował zapytanie odnośnie owianej legendą trasy rowerowej znanej jako „Kołodrom”. Droga ta miałaby prowadzić od Jarot, przez Nagórki aż do śródmieścia. W 2016 roku skompletowano dokumenty w tej sprawie, jednak od tego czasu nic z „Kołodromem” nie ruszyło. Radny Arczak pyta zatem prezydenta dlaczego z rowerowej trasy zrezygnowano i kogo była to decyzja oraz o aktualnie trwający remont chodnika między ulicami Synów Pułku a Wańkowicza.

Odpowiedź, którą uzyskał 16 listopada, może nie być satysfakcjonująca:

„Obecnie z uwagi na brak środków finansowych realizacja komunikacyjnej trasy rowerowej „Kołdrom” nie jest możliwa. Przypominam, że trasa ścieżek komunikacyjnych kołdrom” przebiega w pewnej części poprzez tereny, których właścicielami są spółdzielnie mieszkaniowe oraz właściciele prywatni. Realizacja tych odcinków możliwa będzie jedynie po uzyskaniu zgody właścicieli gruntu, bądź wykupie gruntu przez gminę Olsztyn.” – odpowiada prezydent Piotr Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna odniósł się także do remontu chodnika na Nagórkach:

„Realizację tego zadania należy traktować jako remont istniejącej infrastruktury, która służy jako ciąg pieszy i spacerowy. Należy zauważyć, że wykonanie remontu chodnika nie ogranicza możliwości realizacji komunikacyjnej trasy rowerowej „Kołdrom” w sytuacji uzyskania przez gminę zewnętrznych środków finansowych”

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x