reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Były obietnice urzędników

WiadomościCo dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Były obietnice urzędników

Od lat mówiło się o postawieniu tam centrum handlowego, potem parku. Prace w końcu ruszyły, ale ich tempo nie zachwyca. Z tego stanu rzeczy niezadowolenie są okoliczni mieszkańcy. 

reklama

W 2015 roku rozpoczęły się rozmowy na temat zagospodarowania ogromnego terenu dzielącego Nagórki i Jaroty. O wszystkich dotychczasowych pomysłach związanych z tym gruntem pisaliśmy tutaj: Co dalej z tężnią na Nagórkach? Fiasko projektu OBONormalne osiedle, czy kolejne centrum handlowe?Gdzie leży interes?Miał być park, będzie kolejna galeria?.

Napisał do nas czytelnik: – O ile dobrze pamiętam prezydent Grzymowicz twierdził, że park będzie oddany na początku listopada. Mamy początek, a stan jest praktycznie taki sam jak rok temu w listopadzie zero praktycznie zmian poza dodaniem jednej krótkiej ścieżki. Budowa stanęła jak tramwaje kiedyś. Tereny pod bloki miasto sprzedaje w kółko, a miasto z jak zwykle zero rozwoju. Ciekawe gdzie giną te pieniądze, kto rozlicza OBO i takie projekty jak ten park chyba najgorsza jakąś instytucja w całej Polsce bo tylko u nas w mieście zero rozwoju lepiej już sobie radzi Ostróda, Mrągowo, Lidzbark Warmiński czy Stawiguda. 

reklama

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez FB m.me/twojkurierolsztyn

[poll id=”23″]

reklama

Skontaktowaliśmy się z ratuszem w sprawie robót trwających na tym terenie, by ustalić co ostatecznie tam powstanie i na jakim etapie są prace:

„Na razie jesteśmy na etapie stawiania pierwszego kroku w kierunku zagospodarowania tego ternu. W ciągu kilku najbliższych miesięcy oddamy do użytku zbiornik retencyjny, wokół którego zagospodarujemy teren w taki sposób by był atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla okolicznych mieszkańców. Będzie tam fontanna, a dookoła – ścieżki spacerowe, miejsce do gry w bule, ławeczki, kosze na śmieci oraz roślinność – drzewa, krzewy i łąka kwietna” – przekazała rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada

Pojemność zbiornika wyniesie 38.040,00 m3. W ramach nasadzeń w tamtej okolicy dojdzie 150 szt drzew, 6779 szt krzewów, 3570 m2 kwietników obsadzonych bylinami.

Koszt tej inwestycji to ponad 9 milionów złotych.

„Zbiornik retencyjny to pierwszy krok w stronę utworzenia w tym miejscu parku. Na razie jednak, ze względu na ograniczone fundusze, nie mamy możliwości zagospodarowania całego terenu” – podsumowała rzecznik.

Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×