fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Były obietnice urzędników

Wiadomości Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Były obietnice urzędników

Od lat mówiło się o postawieniu tam centrum handlowego, potem parku. Prace w końcu ruszyły, ale ich tempo nie zachwyca. Z tego stanu rzeczy niezadowolenie są okoliczni mieszkańcy. 

W 2015 roku rozpoczęły się rozmowy na temat zagospodarowania ogromnego terenu dzielącego Nagórki i Jaroty. O wszystkich dotychczasowych pomysłach związanych z tym gruntem pisaliśmy tutaj: Co dalej z tężnią na Nagórkach? Fiasko projektu OBONormalne osiedle, czy kolejne centrum handlowe?Gdzie leży interes?Miał być park, będzie kolejna galeria?.

Napisał do nas czytelnik: – O ile dobrze pamiętam prezydent Grzymowicz twierdził, że park będzie oddany na początku listopada. Mamy początek, a stan jest praktycznie taki sam jak rok temu w listopadzie zero praktycznie zmian poza dodaniem jednej krótkiej ścieżki. Budowa stanęła jak tramwaje kiedyś. Tereny pod bloki miasto sprzedaje w kółko, a miasto z jak zwykle zero rozwoju. Ciekawe gdzie giną te pieniądze, kto rozlicza OBO i takie projekty jak ten park chyba najgorsza jakąś instytucja w całej Polsce bo tylko u nas w mieście zero rozwoju lepiej już sobie radzi Ostróda, Mrągowo, Lidzbark Warmiński czy Stawiguda. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez FB m.me/twojkurierolsztyn

Co powinno powstać między Jarotami a Nagórkami?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Skontaktowaliśmy się z ratuszem w sprawie robót trwających na tym terenie, by ustalić co ostatecznie tam powstanie i na jakim etapie są prace:

„Na razie jesteśmy na etapie stawiania pierwszego kroku w kierunku zagospodarowania tego ternu. W ciągu kilku najbliższych miesięcy oddamy do użytku zbiornik retencyjny, wokół którego zagospodarujemy teren w taki sposób by był atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla okolicznych mieszkańców. Będzie tam fontanna, a dookoła – ścieżki spacerowe, miejsce do gry w bule, ławeczki, kosze na śmieci oraz roślinność – drzewa, krzewy i łąka kwietna” – przekazała rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada

Pojemność zbiornika wyniesie 38.040,00 m3. W ramach nasadzeń w tamtej okolicy dojdzie 150 szt drzew, 6779 szt krzewów, 3570 m2 kwietników obsadzonych bylinami.

Koszt tej inwestycji to ponad 9 milionów złotych.

„Zbiornik retencyjny to pierwszy krok w stronę utworzenia w tym miejscu parku. Na razie jednak, ze względu na ograniczone fundusze, nie mamy możliwości zagospodarowania całego terenu” – podsumowała rzecznik.

Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Ratusz odpowiada

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x