-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u

WiadomościDziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku...

W związku z ostatnimi protestami w kraju, na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wywieszono baner „Piekła Kobiet”. Dziennikarz pyta o pozwolenia.

reklama

Adam Socha, dziennikarz portalu „Debata”, złożył formalne zapytania do prezydenta miasta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Dyrektora ZDZiT-i i Dyrektora MOK-u o baner z hasłem „Piekło kobiet”, który zawieszono na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Baner nawiązuje do trwających w całym kraju protestów i manifestacji, związanych z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Na wielu balkonach i oknach powywieszano banery, sympatyzujące z protestującymi. Baner taki powieszono również na budynku MOK-u, który jest obiektem zabytkowym, co przyciągnęło uwagę dziennikarza Debaty.

Złożone zapytania dotyczą głównie pozwoleń, które należałoby uzyskać od prezydenta miasta, konserwatora zabytków czy dyrektora ZDZiT-u. Dziennikarz pyta także o kwestie etyki zaangażowania placówki samorządowej w konflikt polityczny trwający w kraju.

reklama

Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tolerancyjny
13 listopada 2020 12:45

Oni niczym się nie martwią. Prawo ich nie dotyczy. Robią co chcą . Niechby tylko ktoś powiesił coś na swoim budynku w centrum Olsztyna. Miałby wszystkie służby na głowie.

Joaśka
13 listopada 2020 16:18

Oburzające! Czy wieszające ten baner osoby są ponad obowiązującym prawem? Jak najszybciej zdejmijcie go.

Popularne