fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u

reklama

W związku z ostatnimi protestami w kraju, na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wywieszono baner „Piekła Kobiet”. Dziennikarz pyta o pozwolenia.

Adam Socha, dziennikarz portalu „Debata”, złożył formalne zapytania do prezydenta miasta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Dyrektora ZDZiT-i i Dyrektora MOK-u o baner z hasłem „Piekło kobiet”, który zawieszono na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Baner nawiązuje do trwających w całym kraju protestów i manifestacji, związanych z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Na wielu balkonach i oknach powywieszano banery, sympatyzujące z protestującymi. Baner taki powieszono również na budynku MOK-u, który jest obiektem zabytkowym, co przyciągnęło uwagę dziennikarza Debaty.

Złożone zapytania dotyczą głównie pozwoleń, które należałoby uzyskać od prezydenta miasta, konserwatora zabytków czy dyrektora ZDZiT-u. Dziennikarz pyta także o kwestie etyki zaangażowania placówki samorządowej w konflikt polityczny trwający w kraju.

reklama

Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz

Panie dzienikarz 🤭 tablica pis na elewacji zabytkowego budynku na ul. Dąbroszczaków 😊 to wandalizm …. prosze o wyjaśnienie sprawy 😁

Zefir

Robią sobie z samorządowej własności własny folwark! Własne poglądy mogą wyrażać w domu .

Tomasz

Albo w kościele 🤭😁

Joaśka

Oburzające! Czy wieszające ten baner osoby są ponad obowiązującym prawem? Jak najszybciej zdejmijcie go.

Tolerancyjny

Oni niczym się nie martwią. Prawo ich nie dotyczy. Robią co chcą . Niechby tylko ktoś powiesił coś na swoim budynku w centrum Olsztyna. Miałby wszystkie służby na głowie.

Tomir

Czy „Pan” dziennikarz ogarnia różnicę, między administracją rządową a samorządem? Łapy „Warszawy” kończą się na Wojewodzie. Na samorządy nie mają wpływu.