fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 4 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u

Wiadomości Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku...

W związku z ostatnimi protestami w kraju, na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wywieszono baner „Piekła Kobiet”. Dziennikarz pyta o pozwolenia.

Adam Socha, dziennikarz portalu „Debata”, złożył formalne zapytania do prezydenta miasta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Dyrektora ZDZiT-i i Dyrektora MOK-u o baner z hasłem „Piekło kobiet”, który zawieszono na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Baner nawiązuje do trwających w całym kraju protestów i manifestacji, związanych z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Na wielu balkonach i oknach powywieszano banery, sympatyzujące z protestującymi. Baner taki powieszono również na budynku MOK-u, który jest obiektem zabytkowym, co przyciągnęło uwagę dziennikarza Debaty.

Złożone zapytania dotyczą głównie pozwoleń, które należałoby uzyskać od prezydenta miasta, konserwatora zabytków czy dyrektora ZDZiT-u. Dziennikarz pyta także o kwestie etyki zaangażowania placówki samorządowej w konflikt polityczny trwający w kraju.

Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u Dziennikarz pyta prezydenta Olsztyna i Konserwatora zabytków o baner zawieszony na budynku MOK-u

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

6
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x