12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie

Wiadomości11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie

W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. W tym roku ze względu na pandemię zostały przeprowadzone z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

reklama

Choć obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są w tym roku skromniejsze ze wględu na pandemię, idea święta pozostała niezmienna. To pamięć o bohaterach roku 1918 – twórcach Niepodległej Polski i wszystkich, którzy o wolność Ojczyzny walczyli.

102 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość. Tego dnia uwolniony z twierdzy magdeburskiej Józef Piłsudski przejął z rąk Rady Regencyjnej władzę wojskową, po trzech dniach władzę cywilną, by wreszcie „jako Wódz Naczelny Armii Polskiej […] notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym” powrót „Polskiej Rzeczypospolitej Odrodzonej i Niepodległej” na mapę świata. Po 123 latach Polska stawała się suwerennym państwem, odzyskując podmiotowość na arenie międzynarodowej.

reklama

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Symboliczne uroczystości w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne