fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Ponad 13,5 tys. przedsiębiorców złożyło wnioski o pożyczki covidowe

reklama

Ponad 13,5 tys. mikro i małych przedsiębiorców z woj. warmińsko-mazurskiego złożyło wnioski o granty na kapitał obrotowy (tzw. pożyczki covidowe). Wartość złożonych wniosków dziesięciokrotnie przewyższa przeznaczone na wsparcie przedsiębiorców środki.

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie na stronie internetowej zamieściła komunikat, w którym podano, że „w ramach naboru wniosków o granty na Kapitał obrotowy (…) złożono 13508 wniosków o łącznej wnioskowanej wartości grantów 443 857 355,16 zł”.

Nabór wniosków trwał od 4 do 10 listopada. Na wsparcie mikro i małych przedsiębiorców, których firmy ucierpiały na skutek wiosennej fali koronawirusa i związanych z tym obostrzeń samorząd województwa przeznaczył 40 mln zł. Oznacza to, że kwota wnioskowanych pożyczek dziesięć razy przewyższa przeznaczoną na wsparcie przedsiębiorców pulę pieniędzy.

reklama

Zakończony w środę nabór wniosków był drugim naborem. Poprzedni konkurs, który odbył się na początku października unieważniono. Trwał on nieco ponad 3 minuty i nie wszyscy chętni mogli złożyć wnioski, ponieważ zawiesiła się strona WMARR, która była jedną z dwóch możliwych stron do aplikowania. Oburzyło to przedsiębiorców i polityków PiS.

Anulując konkurs Agencja przyznała, że przedsiębiorcy nie mieli równych szans na aplikowanie o pieniądze.

W czasie pierwszego naboru udało się złożyć wnioski ponad 1,5 tys. przedsiębiorców, głównie samozatrudnionych.

Pieniądze na bezzwrotne wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa, w sumie do podziału jest blisko 40 mln zł. Minimalna wartość pomocy bezzwrotnej to 23,5 tys. zł w przypadku jednoosobowej działalności, a w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego do 49 pracowników – 164,7 tys. zł. Do aplikowania o pieniądze uprawnionych było w regionie blisko 115 tys. przedsiębiorstw.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: