fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Czy Olsztyn skorzysta z pieniędzy z rządowego funduszu drogowego?

Wiadomości Czy Olsztyn skorzysta z pieniędzy z rządowego funduszu drogowego?

Niedawno zapowiedziano zmiany w dotychczasowym „Funduszu Dróg Samorządowych”. Olsztyn może mieć możliwość ubiegania się o środki na modernizację dróg.

O zmianach w dawnym Funduszu Dróg Samorządowych, a aktualnie Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg pisaliśmy tutaj: Dodatkowe 3 mld zł na inwestycje samorządowe. Znajdą się też pieniądze dla Olsztyna?.

W rozmowie z nami, prezes struktur regionalnych Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Szmit, przyznał, że Olsztyn prawdopodobnie będzie się kwalifikował w ramy nowych wytycznych do uzyskania pieniędzy. Skierowaliśmy zapytanie do ratusza o ich zainteresowanie dodatkowymi funduszami:

„Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych w Polsce. I można śmiało powiedzieć, że wyspecjalizowaliśmy się w aplikowaniu o środki zewnętrzne. Dzięki temu  możemy zrobić więcej, by podnieść poziom życia naszych mieszkańców” – odpowiada rzeczniczka Urzędu Miasta, Marta Bartoszewicz.

„Oczywiście zamierzamy także skorzystać z funduszu dróg samorządowych. Na razie jednak czekamy najpierw na przyjęcie ustawy, a potem na ogłoszenie konkursu, który określi jakie będą kryteria i jakie warunki trzeba spełnić, by móc sięgnąć po te środki. Gdy takie informacje się pojawią będziemy mogli określić na jakie inwestycje będziemy składać wnioski”

Projekt ustawy o zmianie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych przyjęto 3 listopada.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x