11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Atak na biuro PiS w Olsztynie. Interweniowała policja

WiadomościAtak na biuro PiS w Olsztynie. Interweniowała policja

Protesty w ramach “Strajku Kobiet” trwają już kilkanaście dni. Zdaje się, że społeczny zapał wygasa, a to mogło w  kimś zrodzić frustrację. Postanowił wyżyć się na drzwiach do biura PiSu w Olsztynie. 

reklama
1604682043281
Wandal wyrwał tabliczkę wraz z kołkami

Siedziba partii znajduje się na ul. Dąbrowszczaków. Tysiące osób przychodzi tam od niedawna w ramach społecznego niezadowolenia. Manifestanci od samego początku wykrzykiwali wulgarne hasła. Niektórzy kierowali je w stronę policji. Według naszych informacji nawet była próba zdemolowania fasady budynku. Policja jednak zaczęła bronić budynku blokując manifestantom dostęp do schodów.

Protesty ostatnimi dniami stawały się coraz mniej liczne. Manifestujący spacerowali po mieście. Pod biurem na ul. Dąbrowszczaków ustawiali palące się znicze. Było ich coraz mniej. To mogło kogoś zdenerwować, a swoją złość wyładował na drzwiach do korytarza i tabliczce informacyjnej.

reklama

– Została wezwana policja. W poniedziałek złożymy oficjalne zawiadomienie. Narasta eskalacja. To już teraz nie ma nic wspólnego z prawami kobiet. To tylko czysta agresja. Gdyby nie kraty które zabezpieczają drzwi do korytarza, to biuro byłoby już fizycznie zaatakowane i być może zniszczone – powiedział w rozmowie Jerzy Szmit, prezes PiSu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
opel
6 listopada 2020 22:03

Dyskryminacja, agresja i wulgaryzmy. Lewica.

der
6 listopada 2020 21:23

Tak rodzi się faszyzm, zaczyna się od dewastacji budynków, wyzwisk na ulicach. Dalej pobicia…zobaczycie będą palić kościoły… w imię tolerancji.

Polecane
Ogłoszenia