-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Edukacyjny ekotaras oraz sterylizacja kotów wśród zwycięskich projektów obywatelskiego budżetu

WiadomościEdukacyjny ekotaras oraz sterylizacja kotów wśród zwycięskich projektów obywatelskiego budżetu

Zagospodarowanie terenu zielonego przy stadionie rugby oraz program sterylizacji kotów i chipowania psów znalazły się wśród zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację zadań z OBO miasta przeznaczy ponad 6,5 mln zł.

reklama

Jak podał w poniedziałek magistrat, ponad 17 tys. osób oddało swoje głosy na niemal sto projektów VIII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybrane przez olsztynian propozycje będą realizowane w następnym roku.

Siedem projektów miejskich oraz najpopularniejsze zadania w każdym z 23 olsztyńskich osiedli – to decyzja głosujących w obecnej edycji OBO. Kwota przeznaczona na ich wykonanie to ponad 6,5 mln złotych.

reklama

„Dziękuję mieszkańcom za aktywność zarówno w czasie składania projektów, jak i później, podczas głosowania. Mogliśmy wybierać między przeróżnymi pomysłami, odnoszącymi się do wielu aspektów życia: kultury, sportu, czy +twardych+ inwestycji. Zaangażowanie było nieco mniejsze, niż choćby w poprzednim roku, ale i sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy jest zupełnie inna. Niemniej to głosowanie potwierdziło, że nadal wiele osób chce brać udział w decydowaniu o własnym mieście i to niewątpliwie cieszy” – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Najpopularniejszym projektem miejskim został „Edukacyjny ekotaras”, który zgromadził niemal dziewięć tys. punktów. To propozycja zagospodarowania terenu przyległego do Olimpijskiego Stadionu Rugby z widokiem na dolinę i Łynę. Taras ma mieć przede wszystkim głównie przeznaczenie edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej i przedszkolnej, a także będzie pełnić funkcję rekreacyjną i integracyjną dla mieszkańców Olsztyna.

reklama

Propozycje, które również znalazły się na podium, to „Piłka z jajem – czyli rugby dla wszystkich” oraz „Kastracja kotów wolno bytujących oraz kastracja i chipowanie zwierząt właścicielskich”. Na projekty miejskie zarezerwowano 2 mln zł.

W przypadku głosowania na projekty osiedlowe do realizacji wybranych zostało 31 projektów. Każde z 23 osiedli miało określony budżet, związany z liczbą mieszkańców. Największą kwotę do wykorzystania miały Jaroty (ponad 318 tys. złotych), zaś najmniejszy – Kortowo (prawie 158 tys. złotych). Łącznie na te zadania jest ponad 4,5 mln złotych.

W VIII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział ponad 17 tys. osób. Ważnych głosów było 14,2 tys, z czego 10,3 zostało oddanych on-line.

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia