fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Sędzia podejrzany o prowadzenie po pijanemu samochodu

Wiadomości Sędzia podejrzany o prowadzenie po pijanemu samochodu

Sprawą sędziego podejrzanego o prowadzenie po pijanemu samochodu zajmie się Sąd Rejonowy w Ostródzie. O przekazaniu postępowania zdecydował Sąd Okręgowy w Olsztynie – podał w środę jego rzecznik Olgierd Dąbrowski- Żegalski.

Przypomniał, że 25 września do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął akt oskarżenia przeciwko sędziemu Waldemarowi M., podejrzanego o prowadzenie po pijanemu pojazdu. Miało do tego dojść 3 sierpnia 2018 r. Według ustaleń prokuratora, sędzia Waldemar M., kierując wówczas swoim samochodem po drodze publicznej, miał we krwi 1,55 promila alkoholu.

Sędziowie z Giżycka nie chcieli sądzić Waldemara M. Do wydziału karnego odwoławczego w Sądzie Okręgowym w Olsztynie wpłynęły wnioski 13 sędziów Sądu Rejonowego w Giżycku o wyłączenie ich z orzekania i przekazanie sprawy Waldemara M. innemu sądowi równorzędnemu.

Sędziowie w swoich wnioskach podali m.in., że w latach ubiegłych utrzymywali kontakty towarzyskie z sędzią Waldemarem M. Uczestniczyli w tych samych szkoleniach organizowanych przez Sąd Okręgowy w Suwałkach, Sąd Apelacyjny w Białymstoku oraz imprezach towarzyszących. W ocenie tych sędziów wskazana okoliczność mogłaby wywołać u osób postronnych uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.

Sąd Okręgowy w Olsztynie we wtorek uwzględnił wnioski sędziów Sądu Rejonowego w Giżycku i wyłączył ich ze sprawy sędziego Waldemara M. W tym samym postanowieniu sprawa Waldemara M. została przekazana do merytorycznego rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie.

Postanowienie w tej sprawie jest prawomocne – wskazał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

3 sierpnia 2018 r. sędzia Waldemar M. doprowadził do kolizji na ulicy Utrata w Suwałkach. Jadąc swoim autem, uderzył w tył innego samochodu. Waldemar M. uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca zapisał numer rejestracyjny auta. Po kilkudziesięciu minutach sędzia został zatrzymany w Augustowie.

Oskarżony był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. Po zatrzymaniu zrezygnował z tej funkcji. Po zdarzeniu został zawieszony w czynnościach służbowych. Sędziemu grozi kara do 2 lat więzienia.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x