fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Miłośnicy tenisa usłyszeli zarzuty za wtargnięcie w nocy na kort

Wiadomości Miłośnicy tenisa usłyszeli zarzuty za wtargnięcie w nocy na kort

Zarzuty tzw. naruszenia miru domowego przedstawiono dwóm mieszkańcom Pisza, którzy w nocy weszli przez dziurę w ogrodzeniu na teren krytego kortu, żeby pograć w tenisa – podała w poniedziałek warmińsko-mazurska policja.

Jak poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji, ochrona obiektu zawiadomiła o podejrzeniu włamania do krytego kortu tenisowego znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego. Jeden z ochroniarzy zatrzymał tam w środku nocy dwóch młodych mężczyzn grających w tenisa.

Pracownik ochrony relacjonował, że w trakcie sprawdzania obiektów na terenie ośrodka zauważył rozerwaną plandekę nieczynnego o tej porze krytego kortu tenisowego. Przez dziurę wydobywało się światło. Mężczyźni grający w tenisa mieli ze sobą plecaki i własny sprzęt sportowy.

Funkcjonariusze ustalili, że są to mieszkańcy Pisza w wieku 25 i 28 lat. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu przedstawienia im zarzutów.

Mężczyźni usłyszeli zarzut tzw. naruszenia miru domowego, czyli wdarcia się na teren cudzego obiektu wbrew woli właściciela, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo do roku pozbawienia wolności.

Według policji przyznali się do popełnienia tego czynu. Zapewnili, że nie mieli żadnych złych zamiarów, chcieli tylko sobie pograć. Jak wyjaśnili, często korzystali z tego kortu w ramach wykupionych karnetów. Obiekt zwykle czynny był do godz. 22, a ponieważ feralnego dnia nie mogli z niego skorzystać w godzinach otwarcia, postanowili przyjechać na kort po 23. Samochód zostawili w pobliskim lesie.

„Wiedzieli, że w siatce ogrodzenia jest dziura, a plandeka kortu jest od dawna rozerwana. Stąd nie mieli problemu, aby się tam dostać” – podała nadkom. Szypczyńska.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x