12 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Czy organizator protestu antycovidowego w Olsztynie trafi za kratki?

OlsztynCzy organizator protestu antycovidowego w Olsztynie trafi za kratki?

W ubiegły weekend na olsztyńskiej starówce protestowano przeciwko “manipulowaniu faktami na temat koronawirusa przez polski rząd”. Organizatorowi tego wydarzenia grożą teraz poważne konsekwencje.

reklama

W sobotę (10.10) na Starym Mieście, członkowie grupy „Stop Covid Olsztyn” zorganizowali protest, z którego zdjęcia i nagranie znajdziecie tutaj: Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów. Pojawiło się na nim kilkaset osób. W trakcie zgromadzenia interweniowała policja, głównie wobec osób nie noszących maseczek. Wylegitymowano 45 osób, 8 upomniano, a aż 37 osób, odmówiło przyjęcia mandatu. Ci ostatni zostaną wezwani do sądu.

Organizator protestu, Piotr Wyszyński, założyciel grupy “Stop Covid Olsztyn” może usłyszeć zarzuty z kodeksu karnego, konkretnie artykułu 160:

reklama

“1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Jak sam przyznał w mediach społecznościowych, najprawdopodobniej czeka go stawienie się przed sądem, właśnie odnośnie tych zarzutów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
17 października 2020 10:39

Szkoda marnować cennych słów,na terror stosowany przez władze

Korona
17 października 2020 05:46

Dobre

Polecane
Ogłoszenia