fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy organizator protestu antycovidowego w Olsztynie trafi za kratki?

Koronawirus Czy organizator protestu antycovidowego w Olsztynie trafi za kratki?

W ubiegły weekend na olsztyńskiej starówce protestowano przeciwko „manipulowaniu faktami na temat koronawirusa przez polski rząd”. Organizatorowi tego wydarzenia grożą teraz poważne konsekwencje.

W sobotę (10.10) na Starym Mieście, członkowie grupy „Stop Covid Olsztyn” zorganizowali protest, z którego zdjęcia i nagranie znajdziecie tutaj: Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów. Pojawiło się na nim kilkaset osób. W trakcie zgromadzenia interweniowała policja, głównie wobec osób nie noszących maseczek. Wylegitymowano 45 osób, 8 upomniano, a aż 37 osób, odmówiło przyjęcia mandatu. Ci ostatni zostaną wezwani do sądu.

Organizator protestu, Piotr Wyszyński, założyciel grupy „Stop Covid Olsztyn” może usłyszeć zarzuty z kodeksu karnego, konkretnie artykułu 160:

„1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Jak sam przyznał w mediach społecznościowych, najprawdopodobniej czeka go stawienie się przed sądem, właśnie odnośnie tych zarzutów.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
Lubię to 9
Nie lubię 1

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: