fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Radny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego

Wiadomości Radny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego

Paweł Klonowski wystosował interpelację do prezydenta Grzymowicza o wstrzymanie sprzedaży basenu przy ulicy Głowackiego.

Niedawno Urząd Miasta poinformował o przygotowaniu pod sprzedaż terenów przy ul. Głowackiego, na których stoi basen OSiR-u. Pisaliśmy o tym tutaj: Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt.

Po finalnej wycenie na 7,1 mln złotych gruntów, zapowiedziano przetarg na styczeń, 2021 roku: Poznaliśmy cenę za działkę z basenem na Głowackiego.

Jak się dowiedzieliśmy, do ratusza wpłynęła interpelacja w tej sprawie od radnego Pawła Klonowskiego. Ten pragnie by wstrzymać się ze sprzedażą terenów do czasu opracowania
Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów w kwartale pomiędzy ulicami Głowackiego, Żołnierską, Obiegową i Piłsudskiego.

„W kontekście wspomnianych planów nie mam wątpliwości, że wszelkie tego typu działania powinny być bezwzględnie podejmowane kompleksowo w stosunku do większych terenów oraz na bazie uchwalonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, szczegółowo określających kryteria zabudowy, w tym w szczególności ich wysokość i kształt oraz realizowane funkcje i wpływ na otoczenie. Dopiero natomiast w momencie określenia tych zasad powinny być natomiast podstawą dyskusji na temat ewentualnego zbycia jakichkolwiek terenów. W przypadku decyzji punktowych dokonywanych z pominięciem właściwej procedury urbanistycznej, konsekwentnie pozbywamy się jako miasto najważniejszych narzędzi wpływu na kształt danej części miasta, doprowadzając do jej w dużej mierze przypadkowej zabudowy”. – czytamy w interpelacji radnego.

Przywołuje on również kwestie swojej interpelacji z początku tego roku ws. opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego:

„W związku z faktem, że nawet w odpowiedzi na moją interpelację z dnia 12 lutego 2020 roku dotyczącą zagospodarowania terenów zielonych w kwartale pomiędzy ulicami Głowackiego – Żołnierską – Obiegową – Piłsudskiego na nowy miejski Parku Śródmiejski, nie ma słowa wspomnienia o planowanej możliwości sprzedaży części tych terenów, przystąpienia do opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nie sposób uznać jako działania powodującego jakiekolwiek opóźnienia w realizacji wcześniejszych długofalowych planów. W związku z powyższym wnoszę o zawieszenie procedury zbycia terenów basenu przy ulicy Głowackiego do czasu opracowania wskazanego dokumentu planistycznego i przyjęcia go w formie prawa miejscowego przez Radę Miasta Olsztyna”

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x