fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Radny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego

Wiadomości Radny chce powstrzymać sprzedaż basenu przy ul. Głowackiego

Paweł Klonowski wystosował interpelację do prezydenta Grzymowicza o wstrzymanie sprzedaży basenu przy ulicy Głowackiego.

Niedawno Urząd Miasta poinformował o przygotowaniu pod sprzedaż terenów przy ul. Głowackiego, na których stoi basen OSiR-u. Pisaliśmy o tym tutaj: Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt.

Po finalnej wycenie na 7,1 mln złotych gruntów, zapowiedziano przetarg na styczeń, 2021 roku: Poznaliśmy cenę za działkę z basenem na Głowackiego.

Jak się dowiedzieliśmy, do ratusza wpłynęła interpelacja w tej sprawie od radnego Pawła Klonowskiego. Ten pragnie by wstrzymać się ze sprzedażą terenów do czasu opracowania
Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów w kwartale pomiędzy ulicami Głowackiego, Żołnierską, Obiegową i Piłsudskiego.

„W kontekście wspomnianych planów nie mam wątpliwości, że wszelkie tego typu działania powinny być bezwzględnie podejmowane kompleksowo w stosunku do większych terenów oraz na bazie uchwalonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, szczegółowo określających kryteria zabudowy, w tym w szczególności ich wysokość i kształt oraz realizowane funkcje i wpływ na otoczenie. Dopiero natomiast w momencie określenia tych zasad powinny być natomiast podstawą dyskusji na temat ewentualnego zbycia jakichkolwiek terenów. W przypadku decyzji punktowych dokonywanych z pominięciem właściwej procedury urbanistycznej, konsekwentnie pozbywamy się jako miasto najważniejszych narzędzi wpływu na kształt danej części miasta, doprowadzając do jej w dużej mierze przypadkowej zabudowy”. – czytamy w interpelacji radnego.

Przywołuje on również kwestie swojej interpelacji z początku tego roku ws. opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego:

„W związku z faktem, że nawet w odpowiedzi na moją interpelację z dnia 12 lutego 2020 roku dotyczącą zagospodarowania terenów zielonych w kwartale pomiędzy ulicami Głowackiego – Żołnierską – Obiegową – Piłsudskiego na nowy miejski Parku Śródmiejski, nie ma słowa wspomnienia o planowanej możliwości sprzedaży części tych terenów, przystąpienia do opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nie sposób uznać jako działania powodującego jakiekolwiek opóźnienia w realizacji wcześniejszych długofalowych planów. W związku z powyższym wnoszę o zawieszenie procedury zbycia terenów basenu przy ulicy Głowackiego do czasu opracowania wskazanego dokumentu planistycznego i przyjęcia go w formie prawa miejscowego przez Radę Miasta Olsztyna”

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

1 KOMENTARZ

  1. Jak to ładnie brzmi w interpelacji radnego 🙂 szkoda tylko że sporządzenie MPZP to czas (min 2 lata) i koszty (może nie znaczne w stosunku do wzrostu wartości nieruchomości) a miastu potrzebne są pieniądze na przebudowę uranii. Panie radny zamiast bić pianę, lepiej skup się na przyszłych działaniach planistycznych wraz z pozostałymi radnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: