fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt

Wiadomości Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt

Tereny, na których stoi basen z ponad 50-letnią tradycją w Olsztynie idą na sprzedaż. Wiemy dlaczego podjęto taką decyzję.

Potwierdzam, że planujemy sprzedaż basenu przy ul Głowackiego. Ma on już ponad 50 lat i jest mocno wyeksploatowany. Wymaga pilnego remontu, bo jego stan z roku na rok się pogarsza. Ten obiekt był niezwykle potrzebny w latach 70 – tych i później gdy był jedynym basenem w Olsztynie. Ale teraz mamy w mieście dodatkowe cztery baseny, w tym dwa miejskie: Aquasferę, pływalnię na Lengowskiego, oraz basen uniwersytecki i obiekt przy OSW” – przekazała nam rzeczniczka olsztyńskiego ratusza, Marta Bartoszewicz.

Na sprzedaż trafi ponad hektar ziemi, wraz ze wszystkimi nieruchomościami, które na nim stoją. Na ten moment trwa wycena gruntu, który ma się odbyć pod koniec roku.

Zapytaliśmy co w takiej sytuacji z aktywnie uczęszczającym tam osobami:

„Obecnie z tego obiektu korzystało niewiele osób, które będą mogły korzystać z innego obiektu” – odpowiedziała rzecznik.

Jednym powodów sprzedaży gruntu, może być zbieranie funduszy na remont hali Uranii. Przypomnijmy, że remont obiektu zostanie dofinansowany zarówno przez fundusze Unii Europejskiej, jak i rządu, jednak wciąż wymagane będą miliony wkładu własnego miasta.

Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt Olsztyński basen idzie na sprzedaż. Miasto ogłasza przetarg na grunt

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

12 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


12 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

12
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x