15 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Dobry wynik drugiej tury na UWM. Na uczelnię przybędzie wielu nowych studentów

WiadomościDobry wynik drugiej tury na UWM. Na uczelnię przybędzie wielu nowych studentów

W drugiej turze rekrutacji chęć studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zadeklarowało prawie 2200 osób. Dla porównania w roku ubiegłym było to 1700 osób. – To optymistyczny wynik – podkreśla prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich.

reklama

Druga tura rekrutacji na UWM cieszyła się powodzeniem. O szansę studiowania na naszej uczelni ubiega się ok. 2200 osób. To wynik lepszy niż ubiegłoroczny, kiedy w dodatkowym naborze startowało ok. 1700 osób.

– To optymistyczny wynik. Jesteśmy zadowoleni. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, wyniki matur w naszym regionie, cieszymy się, że kandydaci wybrali naszą uczelnię. Myślę, że optymistycznie możemy patrzeć w przyszłość – podsumowuje prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich UWM.

reklama

Najchętniej wybieranymi kierunkami w dodatkowej rekrutacji były: zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, informatyka, administracja, budownictwo.

Dodatkowy nabór nie dotyczył kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem w pierwszej rekrutacji. Tam wszystkie miejsca zostały wypełnione.

W I turze rekrutacji na studia przyjęto ok. 5,5 tysiąca osób. Tu wynik jest porównywalny z ubiegłorocznym. Kandydaci najchętniej wybierali: kierunek lekarski, weterynarię, prawo, informatykę, ekonomię. Wszystkie miejsca zajęte zostały także na psychologii i kryminologii – nowościach w tegorocznej ofercie dydaktycznej UWM.

reklama

– Można powiedzieć, że uruchomienie tych kierunków to strzał w dziesiątkę. Chętnych do studiowania było zdecydowanie więcej niż miejsc, nie mogliśmy przyjąć wszystkich. Monitorujemy zresztą rynek pracy, obserwujemy trendy i reagujemy, dostosowując naszą ofertę dydaktyczną – podkreśla prorektor prof. S. Przybyliński.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w naborze uzupełniającym zakończyła się w poniedziałek 5 października, natomiast w środę 7 października Biuro ds. Studenckich ogłosiło listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Teraz przed kandydatami standardowe procedury – złożenie kompletu dokumentów wraz z wydrukowanym z systemu IRK podpisanym podaniem. Dokumenty muszą trafić do Punktu Obsługi Kandydata do piątku 9 października.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia