24 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dobry wynik drugiej tury na UWM. Na uczelnię przybędzie wielu nowych studentów

WiadomościDobry wynik drugiej tury na UWM. Na uczelnię przybędzie wielu nowych studentów

W drugiej turze rekrutacji chęć studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zadeklarowało prawie 2200 osób. Dla porównania w roku ubiegłym było to 1700 osób. – To optymistyczny wynik – podkreśla prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich.

reklama

Druga tura rekrutacji na UWM cieszyła się powodzeniem. O szansę studiowania na naszej uczelni ubiega się ok. 2200 osób. To wynik lepszy niż ubiegłoroczny, kiedy w dodatkowym naborze startowało ok. 1700 osób.

– To optymistyczny wynik. Jesteśmy zadowoleni. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, wyniki matur w naszym regionie, cieszymy się, że kandydaci wybrali naszą uczelnię. Myślę, że optymistycznie możemy patrzeć w przyszłość – podsumowuje prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. studenckich UWM.

reklama
Zaglądamy do środka. Już za kilka miesięcy "Kortosfera" przyjmie pierwszych gości

Najchętniej wybieranymi kierunkami w dodatkowej rekrutacji były: zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, informatyka, administracja, budownictwo.

Dodatkowy nabór nie dotyczył kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem w pierwszej rekrutacji. Tam wszystkie miejsca zostały wypełnione.

reklama

W I turze rekrutacji na studia przyjęto ok. 5,5 tysiąca osób. Tu wynik jest porównywalny z ubiegłorocznym. Kandydaci najchętniej wybierali: kierunek lekarski, weterynarię, prawo, informatykę, ekonomię. Wszystkie miejsca zajęte zostały także na psychologii i kryminologii – nowościach w tegorocznej ofercie dydaktycznej UWM.

– Można powiedzieć, że uruchomienie tych kierunków to strzał w dziesiątkę. Chętnych do studiowania było zdecydowanie więcej niż miejsc, nie mogliśmy przyjąć wszystkich. Monitorujemy zresztą rynek pracy, obserwujemy trendy i reagujemy, dostosowując naszą ofertę dydaktyczną – podkreśla prorektor prof. S. Przybyliński.

Absolwent polonistyki na UWM w finale prestiżowego konkursu literackiego Warmii i Mazur

Internetowa rejestracja kandydatów na studia w naborze uzupełniającym zakończyła się w poniedziałek 5 października, natomiast w środę 7 października Biuro ds. Studenckich ogłosiło listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Teraz przed kandydatami standardowe procedury – złożenie kompletu dokumentów wraz z wydrukowanym z systemu IRK podpisanym podaniem. Dokumenty muszą trafić do Punktu Obsługi Kandydata do piątku 9 października.

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Zaglądamy do środka. Już za kilka miesięcy "Kortosfera" przyjmie pierwszych gości
Młody naukowiec z UWM zdobywa dofinansowanie w konkursie "Perły Nauki