fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Policyjny pościg ulicami Olsztyna. Dostawczakiem uszkodził dwa auta, potem uciekał pieszo

reklama

Policjanci z olsztyńskiej drogówki interweniowali wobec kierującego dostawczym mercedesem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w trakcie ucieczki uszkodził dwa prawidłowo jadące pojazdy. Podejrzany kierowca w pewnym momencie zatrzymał swój pojazd i próbował dalszej ucieczki pieszo–został zatrzymany po przebiegnięciu kilkuset metrów. 31-latek, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu już stracił swoje prawo jazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w piątek (25.09.2020r.) w Olsztynie. Około godz. 8:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zauważyli dostawczego mercedesa, którego kierowca na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i ul. Jagiellońskiej pojechał na wprost z pasa do skrętu w lewo, popełniając wykroczenie. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna początkowo zatrzymał samochód, ale po chwili gwałtownie ruszył i odjechał z miejsca kontroli. Kierowca mercedesa nie reagował na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe, wręcz przeciwnie – przyspieszył. Kontynuował swoją ucieczkę ulicami Olsztyna łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego i stwarzając tym samym realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Ostatecznie doprowadził do kolizji drogowej z udziałem dwóch prawidłowo jadących osobówek. Jednym z uczestników zdarzenia była kierująca osobowym suzuki, która chcąc uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka dostawczym mercedesem zjechała na pobocze, gdzie stały prawidłowo zaparkowane pojazdy. Ponadto, kierujący mercedesem uszkodził wymijanego forda.

Pościg za niebezpiecznym kierowcą przebiegał ulicami olsztyńskiego zatorza. Mężczyzna, ze względu na duże natężenie ruchu zatrzymał się, porzucił swoje auto i rozpoczął dalszą ucieczkę pieszo. Policjanci po przebiegnięciu kilkuset metrów obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało za kierownicą mercedesa siedział 31-letni mieszkaniec Olszyna, który miał powody aby uniknąć kontroli drogowej – badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

reklama

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 31-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: