fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Stan 8-latki jest bardzo ciężki. Była przypięta pasami do wózka, który wciągnął ją pod wodę

reklama

Policja w Giżycku wyjaśnia okoliczności wypadku 8-letniej dziewczynki na wózku inwalidzkim, która zsunęła się do Kanału Łuczańskiego. Dziecko podjął z wody i jako pierwszy przeprowadził akcję reanimacyjną żeglarz, który tamtędy przepływał.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka giżyckiej policji asp. Iwona Chruścińska, policja wstępnie prowadzi postępowanie w kierunku narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. „Policjanci ustalają świadków, by wyjaśnić okoliczności zdarzenia”- dodała.

Ordynator oddziału intensywnej terapii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie Maria Dziejowska powiedziała we wtorek, że pacjentka trafiła w poniedziałek do placówki w stanie bardzo ciężkim. „Wymaga dalszej specjalistycznej diagnostyki”- dodała.

reklama

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do policji w poniedziałek ok. godz. 14.15.

Z pierwszych ustaleń wynika, że 40-letnia kobieta spacerowała wzdłuż Kanału Łuczańskiego ścieżką wraz ze swą 8-letnią córką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Miała też pod opieką psa. Z relacji kobiety wynika, że gdy odwróciła się na chwilę w drugą stronę, wózek z dzieckiem zsunął się do wody. Dziewczyna była przypięta pasami do wózka, a matka prawdopodobnie nie przyblokowała go hamulcem.

Kobieta zaczęła wzywać pomocy, a jej krzyki usłyszał żeglarz, który w tym momencie przepływał na łódce typu houseboat Kanałem Łuczańskim. To on wydobył dziecko z wody i podjął jako pierwszy reanimację. Prowadził ją do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 8-latkę do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Matka została przesłuchana; w chwili wypadku była trzeźwa – podała giżycka policja.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze