4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Zafoliowane przyciski na światłach dla pieszych. Są one utrapieniem dla kierowców?

WiadomościZafoliowane przyciski na światłach dla pieszych. Są one utrapieniem dla kierowców?

Naszego czytelnika nurtowała kwestia oklejonych folią guzików na światłach dla pieszych. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem olsztyńskiego ZDZiT-u i zapytaliśmy co planują dalej z nimi zrobić.

reklama

Przyciski zostały oklejone na początku pandemii, by zminimalizować możliwość zakażenia się przez kontakt z guzikiem. W niektórych miejscach, folie są mocno naderwane lub całkowicie zerwane. Jak pisze nasz czytelnik, są one utrapieniem dla kierowców:

“Czerwone światła na przejściach zapalają się bez potrzeby i przejazd przez Olsztyn jest utrudniony. Myślę, że jeżeli można dotykać produktów w sklepie to i nie będzie problemu z wciśnięciem przycisku na przejściu dla pieszych. Można to zrobić łokciem lub zdezynfekować sobie ręce jeżeli ktoś ma obawę przed koronawirusem”

reklama

Zapytaliśmy rzecznika Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, Michała Koronowskiego, co dalej z przyciskami:

“Na tę chwilę nie planuje się odsłaniać przycisków – mówi Michał Koronowski – Przeciwnie, będziemy je dodatkowo oklejać, ponieważ na kilku przejściach folia została najprawdopodobniej celowo przez kogoś oderwana. Nie bez znaczenia jest fakt, że sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest dynamiczna i nie wiadomo czy rząd w najbliższym czasie nie będzie wprowadzał kolejnych obostrzeń”

reklama

Zobacz: Folia grzewcza nie tylko jako ogrzewanie podłogowe. Sprawdź jej zastosowania

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tymon
1 października 2020 16:50

Od czasu zafoliowania tych idiotycznych przycisków poruszanie się po mieście stało się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Oby nigdy już nie wróciły przyciski na przejściach dla pieszych.

Kierowca
30 września 2020 11:19

Przycisku boją się dotknąć, a klamki w sklepach i urzędach dotykają nie dezynfekując rączek. Światła działając w trybie programowym irytują, zwłaszcza na skrzyżowaniach kiedy pieszy pojawia się raz na godzinę i cały sznur samochodów staje.

Polecane
Ogłoszenia