fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zafoliowane przyciski na światłach dla pieszych. Są one utrapieniem dla kierowców?

Wiadomości Zafoliowane przyciski na światłach dla pieszych. Są one utrapieniem dla kierowców?

Naszego czytelnika nurtowała kwestia oklejonych folią guzików na światłach dla pieszych. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem olsztyńskiego ZDZiT-u i zapytaliśmy co planują dalej z nimi zrobić.

Przyciski zostały oklejone na początku pandemii, by zminimalizować możliwość zakażenia się przez kontakt z guzikiem. W niektórych miejscach, folie są mocno naderwane lub całkowicie zerwane. Jak pisze nasz czytelnik, są one utrapieniem dla kierowców:

„Czerwone światła na przejściach zapalają się bez potrzeby i przejazd przez Olsztyn jest utrudniony. Myślę, że jeżeli można dotykać produktów w sklepie to i nie będzie problemu z wciśnięciem przycisku na przejściu dla pieszych. Można to zrobić łokciem lub zdezynfekować sobie ręce jeżeli ktoś ma obawę przed koronawirusem”

Zapytaliśmy rzecznika Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, Michała Koronowskiego, co dalej z przyciskami:

„Na tę chwilę nie planuje się odsłaniać przycisków – mówi Michał Koronowski – Przeciwnie, będziemy je dodatkowo oklejać, ponieważ na kilku przejściach folia została najprawdopodobniej celowo przez kogoś oderwana. Nie bez znaczenia jest fakt, że sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest dynamiczna i nie wiadomo czy rząd w najbliższym czasie nie będzie wprowadzał kolejnych obostrzeń”

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x