fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Dwie firmy chcą robić dokumentację projektową północnej obwodnicy Olsztyna

Wiadomości Dwie firmy chcą robić dokumentację projektową północnej obwodnicy Olsztyna

Dwie firmy złożyły oferty na wykonanie dokumentacji projektowej północnej obwodnicy Olsztyna i Dywit, które mają powstać w ramach programu budowy 100 obwodnic – podała olsztyńska GDDiK. W poprzednim przetargu na te prace nie wpłynęła żadna oferta.

Olsztyńska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w piątek, że do przetargu na wykonanie studium korytarzowego oraz studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla północnej obwodnicy Olsztyna i obwodnicy Dywit zgłosiły się dwie firmy.

„Najniższą cenę 4,7 mln zł zaoferowała firma Mosty Katowice sp. z o.o. najwyższą, ponad 11,5 mln firma Transprojekt Gdański sp. z o.o.” – podano w komunikacie.

Studium korytarzowe, które ma zostać wykonane obejmie poprowadzenie obwodnicy Olsztyna zarówno po stronie zachodniej jak i wschodniej. Przebieg północnej obwodnicy miasta od bardzo wielu lat jest przedmiotem emocji i sporów, ponieważ droga może przebiegać w pobliżu osiedli domów jednorodzinnych lub przez tereny cenne przyrodniczo. GDDKiA zapowiedziała, że ostateczny wariant przebiegu trasy będzie wyłoniony w późniejszym terminie.

„Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w IV kwartale 2020 roku. Usługa ma zostać zrealizowana w terminie 30 miesięcy” – podała olsztyńska GDDKiA.

Budowa obwodnicy Olsztyna i Dywit ma zostać zrealizowana w ramach „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. W ramach tego Programu, oprócz obwodnicy Olsztyna i Dywit w woj. warmińsko-mazurskim powstaną obwodnice: Smolajn, Gąsek, Pisza i Szczytna.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x