15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Jeździł BMW na skradzionych tablicach oraz z marihuaną. To jednak nie wszystko

WiadomościJeździł BMW na skradzionych tablicach oraz z marihuaną. To jednak nie wszystko

Policjant ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej osobówkę, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością ponad 70 km/h. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusz ustalili, że 38 letni kierowca nie posiada prawa jazdy. Ponadto okazało się, że auto ma skradzione tablice rejestracyjne oraz posiada narkotyki. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

reklama

W niedzielę (tj. 20.09.2020 r.) około godz. 08:45 policjant ruchu drogowego, w Lidzbarku Warmińskim na ul. Orneckiej, zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Powodem kontroli był fakt, iż kierujący jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 72 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za kierownicą BMW siedział 38-letni mieszkaniec Bartoszyc.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusz ustalił, że kierowca nie posiada prawa jazdy bo zostały mu zatrzymane w 2016 roku. To jednak nie był koniec interwencji. W trakcie sprawdzania tablic rejestracyjnych pojazdu okazało się że są kradzione a nalepka kontrolna na szybie jest zaklejona taśmą. Nadto w bagażniku znajdowały właściwe tablice rejestracyjne od pojazdu oraz jeszcze jeden komplet tablic, które jak się później okazało też zostały skradzione. Ich właściciel nawet nie wiedział o ich utracie, został powiadomiony przez o tym fakcie przez Policję.

reklama

W trakcie dokładnego przeszukania pojazdu policjant odnalazł też zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Dodatkowe narkotyki zostały też odnalezione w jego miejscu zamieszkania.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Prawdopodobnie fałszywe tablice służyły mu do kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie województwa. Lidzbarscy policjanci przy współpracy funkcjonariuszy z innych komend wyjaśnią okoliczności kradzieży ze stacji benzynowych.

reklama

Wczoraj (tj. 22.09.2020 r.) Prokurator Rejonowy zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Wkrótce mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane