fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Przyprowadziła bezdomne psy na mszę. Sposób na adopcję zwierząt

Wiadomości Przyprowadziła bezdomne psy na mszę. Sposób na adopcję zwierząt

Ksiądz zezwolił na obecność zwierzęcia w trakcie mszy. Jak powiedział: „Zwierzę w kościele? To Boże stworzenie, takie samo jak człowiek”.

We wsi Łęguty, położonej niedaleko Ostródy, w trakcie mszy do kościoła zawitali niecodzienni goście – Igła i Albus ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, Kris z Kortowa, Kama z olsztyńskiego przytuliska i labradorka Ajra ze schroniska w Tatarach.

„Jeśli coś otrzymujemy, to znaczy, że jesteśmy też za coś odpowiedzialni. Skoro Pan Bóg daje nam świat i to, co na tym świecie stworzone, abyśmy z tego korzystali, nie po to, byśmy to wykorzystywali i niszczyli, ale byśmy korzystali odpowiedzialnie, brali w opiekę i troszczyli się” – powiedział proboszcz parafii ks. Wojciech Płoszek.

To nie pierwsza taka akcja znanej w regionie działaczki, Moniki Dąbrowskiej. Inicjatorka Biegu na sześć łap, już w lutym, na początku tego roku, przeprowadziła dwie takie wizyty podczas mszy – w Bartągu i Kortowie: Spotkania duchowe z… psami? Bezdomne zwierzęta odwiedzają olsztyńskie kościoły.

Organizatorka wydarzenia wygłosiła apel na koniec mszy:

„Wiem, że sami zastanawiamy się nad tym, co jutro nas czeka, czy będziemy zdrowi, co z naszą pracą, jednak mimo wszystko proszę, by znaleźć w sobie odrobinę wrażliwości. Aby pomyśleć o bezdomnych psach i kotach, które są w pełni od nas zależne” – przemawiała Dąbrowska, namawiając do adopcji bezdomnych zwierzaków.

Po mszy wierni mogli pobawić się z psami, pogłaskać je i dowiedzieć się o nich więcej. Celem akcji z odwiedzania kościołów z psami, jest informowanie i popularyzowanie adopcji wśród bezdomnych zwierząt, a także wspierania schronisk i fundacji opiekujących się zwierzętami.

 

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: