fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Radny składa zapytanie do Marszałka Województwa: „Co się dzieje w Urzędzie Marszałkowskim?”

Wiadomości Radny składa zapytanie do Marszałka Województwa: "Co się dzieje w Urzędzie Marszałkowskim?"

Seria niefortunnych zdarzeń spadła na Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Teraz za sprawy bierze się wojewódzki radny.

„Coś złego dzieje się w Urzędzie Marszałkowskim, jeżeli szef departamentu z PSL publicznie na łamach miesięcznika >>Debata<< oskarża swoją zastępczynię z PO, że ta nie wywiązuje się ze swoich obowiązków służbowych oraz nie przestrzega dyscypliny pracy. Zaniepokojony tą sytuacją zwróciłem się do Marszałka z zapytaniem mając na względzie ratowanie dobrego imienia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego” – pisze na swoim Facebooku wojewódzki radny dr Marcin Kazimierczuk.

Radny Kazimierczuk postanowił złożyć interpelację do Marszałka Wojewódzkiego o sytuację w Urzędzie Marszałkowskim. Wszystko zaczęło się od afery z „odchylaniem dekoltu” przez dyrektora Ryszarda Cecota, członka partii PSL, który został zawieszony, o czym pisaliśmy tutaj: PSL zawiesił w prawach członka partii urzędnika, który próbował rozchylić dekolt podwładnej.

Po tej sytuacji, dyrektor departamentu sportu w Urzędzie Marszałkowskim, Ryszard Cecot stanął w ogniu kontrowersji po złożeniu publicznych oskarżeń na swoją nową podwładną, Beatę Bublewicz na łamach internetowego portalu „Debata”:

„Od samego przyjścia do Departamentu Sportu był konflikt. Ja wymagam pracy, bo 15 lat prowadziłem działalność gospodarczą, a pani Bublewicz kiedy chce przychodzi do pracy, kiedy chce wychodzi. Nie wyrażam zgody na urlop pracownika, bo plan urlopu układany jest z wyprzedzeniem 2-tygodniowym, a pani Bublewicz podpisuje, mimo że nie ma takiego prawa. Chciała mi zatrudnić sekretarkę. Chce rządzić. Nie może się pogodzić z tym, że dwie kadencje była posłem, kandydatem na prezydenta Olsztyna. A tutaj musi słuchać jakiegoś dyrektora z PSL-u.
Napisałem rok temu pisma w tej sprawie do sekretarza Urzędu Marszałkowskiego. Do dzisiaj się nie odniósł. Myślę, że Urząd Marszałkowski ma wielki problem z panią Bublewicz, a nie ze mną”

Beata Bublewicz wydała oświadczenie, w którym pisze, że Ryszard Cecot „mobbingował mnie dwukrotnie w ubiegłym roku (18 marca i 2 kwietnia) zgłosiłam to pisemnie do pani wicemarszałek Jolanty Piotrowskiej, której podlega Departament Sportu. Na skutek mobbingu 2 kwietnia rano podczas godzin pracy, po „rozmowie” z dyrektorem Cecotem, trafiłam na izbę przyjęć Szpitala Miejskiego w Olsztynie w reakcji na silny stres z bardzo wysokim ciśnieniem 200/130. Była posłanka oddala także zarzuty o jej rzekomej niekompetencji. – W lipcu tego roku miały miejsce inne zdarzenia mobbingowe wobec mnie i wobec bezpośrednio podległej mi urzędniczki będące represjami za zgłoszenie molestowania podległej mi urzędniczki w piątek 10 lipca – pisze w oświadczeniu Beata Bublewicz. – Zdarzenie to natychmiast zgłosiłam pisemnie bezpośredniej przełożonej, ponieważ zawsze postępowałam zgodnie z prawem i uważam, że takich zachowań nie wolno tolerować. To nie ja nie umiem utrzymać rąk przy sobie, tylko Pan dyrektor.

W związku z tymi oskarżeniami, radny Kazimierczuk postanowił wystosować pytania do Marszałka Województwa:

W jaki sposób zamierza Pan zbadać, czy Pani Beata Bublewicz, zastępca dyrektora departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego, rzetelnie, starannie i sumiennie wykonuje prace i obowiązki wynikające z zajmowanego stanowiska?

W jaki sposób zamierza Pan zbadać, czy Pani Beata Bublewicz, zastępca dyrektora departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego, przestrzega ustalonego czasu pracy, porządku i dyscypliny pracy?

 

 

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: