fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki

Wiadomości Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki

Warmińsko-mazurscy strażacy zarówno zawodowi jak i druhowie-ochotnicy podczas akcji ratowniczych będą przekazywać poszkodowanym dzieciom pluszaki. Misie ratownisie mają złagodzić ból i stres związany ze skutkami wypadków, w których biorą udział dzieci.

W poniedziałek na placu przed Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie strażacy otrzymali od Polskiego Czerwonego Krzyża maskotki. Pluszowe misie będą przekazywane przez strażaków dzieciom, które będą uczestnikami nagłych zdarzeń związanych z zagrożeniem życia.

PCK otrzymał ponad 2 tys. pluszaków od darczyńcy, jednej z sieci handlowych.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik warmińsko-mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej Rafał Melnyk, strażacy wyjeżdżają do zdarzeń, gdzie poszkodowane są też dzieci. „Dziś dostajemy darowiznę od Polskiego Czerwonego Krzyża w postaci pluszaków, które zostaną przekazane dzieciom podczas zdarzeń. To misie ratownisie, które pomogą przeżyć traumatyczne chwile po wypadkach drogowych czy po pożarach” – wyjaśnił.

Dodał, że misie będą na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych, zarówno jednostek zawodowej straży pożarnej, jak i ochotniczych straży pożarnej.

Dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału okręgowego PCK w Olsztynie Dorota d’Aystetten podkreśliła, że wolontariusze współpracują ze strażą pożarną od wielu lat, wypełniając misję ratowania życia i ulżeniu w cierpieniu. Stąd pomysł, by przekazać strażakom pluszaki.

„Wierzę i ufam, że tak jak nasi ratownicy PCK tak i strażacy mają podejście humanitarne i nie tylko ratują życie w miejscu bezpośredniego zagrożenia, ale też rozumieją potrzeby psychologiczne najmłodszych ofiar wypadków” – podkreśliła.

Na Warmii i Mazurach w 2019 roku w pożarach rannych zostało 6 dzieci. Natomiast w wypadkach rannych zostało 252 dzieci a czworo zginęło.

Natomiast w tym roku w wypadkach rannych zostało 94 dzieci, troje zginęło a 6 dzieci ucierpiało w pożarach.

Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki Strażacy w czasie akcji ratowniczych będą przekazywać dzieciom pluszaki

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: