fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ona naćpana, on pijany. W domu trójka małych dzieci

Wiadomości Ona naćpana, on pijany. W domu trójka małych dzieci

24-latka pozostawiła trójkę małoletnich dzieci pod opieką nietrzeźwego opiekuna a sama była pod wpływem amfetaminy.

W piątek (11.09.20r.) parę minut po godzinie 12:00 z oficerem dyżurnym skontaktowały się pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobiety oświadczyły, że w jednym z domów położonych na terenie miasta ujawniły nietrzeźwego mężczyznę, który sprawował opiekę na trójka małoletnich dzieci.

Na miejsce zgłoszonej interwencji udali się funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi przebadali 51-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W mieszkaniu znajdowały się dzieci w wieku 16, 15, 5, 3.5 i 1.5 roku.

W trakcie interwencji do mieszkania wróciła matka dzieci. 24-latka na widok mundurowych zaczęła zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze poddali ją badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym. Była trzeźwa. Z uwagi na stan psychofizyczny kobiety, policjanci przeprowadzili jej test na zawartość ewentualnych środków odurzających. Okazało się, że kobieta była pod wpływem amfetaminy.

Pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z funkcjonariuszami podjęły decyzje o potrzebie zapewnienie małoletnim prawidłowej opieki. Dzieci zostały przekazane pod opiekę zawodowej rodziny zastępczej.

Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń, kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

 

Przeczytaj także:

ŹródłoKPP Szczytno

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: