fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Wyłowiono ciało mężczyzny z jeziora

reklama

Wczoraj po godzinie 23:20 do ratowników WOPR wpłynęło zgłoszenie o możliwym utonięciu mężczyzny.

Jak poinformował w niedzielę Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, w sobotę wieczorem znajomi poinformowali o zaginięciu 61-letniego mężczyzny z powiatu iławskiego.

Grupa znajomych żeglowała po Jezioraku i przycumowała łódkę na nocleg w miejscowości Szałkowo. Mężczyzna miał wrócić na łódkę o godz. 23 w sobotę, ale się nie pojawił.

reklama

Rozpoczęto poszukiwania żeglarza. Do zdarzenia wezwana została też policja, Straż Pożarna oraz Wodna Karetka Pogotowia. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz próbowali ustalić przebieg wydarzeń. – Trudne okazało się już samo ustalenie dokładnego miejsca utonięcia, ponieważ liczni świadkowie podawali całkowicie sprzeczne informacje. – czytamy w komunikacie WOPR. – Ratownicy WOPR i strażacy PSP przystąpili do poszukiwań: nurkowano (na tzw. „bezdechu”) oraz bagrowano teren przy użyciu bosaków. Po kilkunastu minutach na miejsce dotarła kolejna załoga WOPR z płetwonurkiem, który niezwłocznie przystąpił do poszukiwań zaginionego. Płetwonurek WOPR prowadził działania poszukiwawcze aż do czasu przybycia na miejsce Grupy Wodno – Nurkowej z Ostródy. W międzyczasie strażacy przeszukiwali brzeg, wypatrując zaginionego mężczyzny. Po 2 godzinach od zaginięcia mężczyzny, odstąpiono od działań ratowniczych. 

Dziś ( 06.09) w jeziorze Jeziorak (woj. warmińsko-mazurskie) płetwonurkowie odnaleźli ciało 61- letniego żeglarza. Mężczyzna prawdopodobnie poślizgnął się na pomoście i wpadł do wody.

Według policji, to 31. ofiara wody na Warmii i Mazurach od początku roku.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze