8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Spółka, w której udziały ma Robert Lewandowski rozpoczęła inwestycję w Giżycku

GiżyckoSpółka, w której udziały ma Robert Lewandowski rozpoczęła inwestycję w Giżycku
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Spółka, w której jednym z udziałowców jest Robert Lewandowski rozpoczęła w Giżycku budowę kompleksu na wodzie, w którym m.in. ma się znajdować restauracja – poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

reklama

Spółka, w której udziały ma Robert Lewandowski zamierza zbudować w Giżycku kompleks nazywany roboczo „wodny świat”. W kompleksie, jak wcześniej zapowiadano, ma się znaleźć m.in. restauracja, w której będą podawane mazurskie ryby, wielkie akwarium, czy port z tawerną. Inwestycja według zapowiedzi ma kosztować 71 mln zł, inwestorzy uzyskali 40 mln zł dofinansowania z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

„Firma, której zlecono wykonanie pierwszego etapu prac zwróciła się do miasta o udostępnienie placu pod budowę, już wbito pierwsze paliki” – poinformował w czwartek burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Dodał, że z posiadanych przez niego informacji wynika, że pierwszy etap prac przy budowie kompleksu ma potrwać do końca roku. Potem prace kontynuować będzie inna firma. Centrum ma powstawać ponad rok.

reklama

„Wodny świat” będzie ulokowany pomiędzy plażą, a molo w Giżycku.

Robert Lewandowski wielokrotnie w wywiadach opowiadał o tym, że lubi Mazury, jako student przyjeżdżał na obozy do bazy sportowej w Pięknej Górze koło Giżycka. Rodzina Lewandowskiego w Stanclewie nad jeziorem Jełmuń na Warmii ma swoją posiadłość.

Robert Lewandowski otworzy własną restaurację na Mazurach. Wydadzą fortunę na budowę
reklama

zobacz też: Jak wybrać filtr do akwarium

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama