fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Będą korki w Olsztynie – przestrzega wykonawca nowej linii tramwajowej

Wiadomości Będą korki w Olsztynie - przestrzega wykonawca nowej linii tramwajowej

Niedawno wybrano zwycięzce przetargu na budowę nowej linii tramwajowej. Wygrała Grupa ZUE SA, która zaproponowała najkorzystniejszą kwotę, 382,2 mln złotych.

W rozmowie z Wyborczą Olsztyn o inwestycji więcej opowiedział wiceprezes ZUE SA, Marcin Wiśniewski:

„Realizowaliśmy i obecnie realizujemy większe projekty na rynku infrastruktury kolejowej, ale jest to niewątpliwie jedno z największych zadań na infrastrukturze tramwajowej, jakie będziemy realizować, niemniej nie boimy się takich wyzwań. Zrealizowaliśmy budowę jednej z największych w Europie zajezdni tramwajowej w Poznaniu, jak również modernizację i rozbudowę zajezdni tramwajowej w Szczecinie. Braliśmy udział przy budowie nowych tras tramwajowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Wrocławiu, Elblągu”. 

Inwestycja może jednak spowodować sporo utrapień dla kierowców:

„Z pewnością największym wyzwaniem będzie pogodzenie interesów budowy z utrzymaniem ruchu kołowego i pieszego na terenie miasta. Mam tu na myśli takie zorganizowanie objazdów placów budowy, żeby jak najmniej dezorganizowały życie mieszkańców Olsztyna. Oczywiście nie da się całkowicie bezkolizyjnie wykonać tak ogromnego zadania i dlatego też będziemy prowadzić odpowiednią akcję informacyjną, mającą na celu z wyprzedzeniem przygotować uczestników ruchu do wszelkich utrudnień, które niewątpliwie powstaną w związku z naszymi pracami”.

Rozpoczęcie prac budowy nowych torów jest przewidywane na początek przyszłego roku.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x