fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pijani rodzice opiekowali się dwuletnią córką

Wiadomości Pijani rodzice opiekowali się dwuletnią córką

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy mieli pod opieką dwuletnią córkę. Jak podała we wtorek policja, mężczyzna miał ponad dwa promile, a kobieta ponad trzy promile alkoholu.

Jak poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, funkcjonariusze zajęli się tą sprawą po otrzymaniu zgłoszenia o podejrzeniu sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodziców, którzy mogą znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Interweniujący funkcjonariusze, po przyjeździe we wskazane miejsce, zastali w mieszkaniu pijanego 26-letniego mężczyznę i 25-letnią kobietę – rodziców dwuletniej dziewczynki. Badanie alkomatem wykazało, że ojciec miał ponad dwa promile, a matka ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

„W mieszkaniu policjanci nie zastali dziecka, a opiekunowie nie wiedzieli, gdzie aktualnie ono przebywa. Po chwili okazało się, że dwulatka wyszła bez nadzoru na klatkę schodową budynku. Na szczęście samodzielnie wróciła do mieszkania” – przekazał Jurkun.

Do czasu wytrzeźwienia rodziców dziewczynki policjanci przekazali ją pod opiekę krewnym.

Sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się sąd rodzinny. Jeśli sąd uzna, że swoim zachowaniem opiekunowie dwulatki stworzyli realne zagrożenie dla jej życia lub zdrowia, może im grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: