fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Szef olsztyńskiego sanepidu ostrzega: Zakażeń koronawirusem będzie coraz więcej

Koronawirus Szef olsztyńskiego sanepidu ostrzega: Zakażeń koronawirusem będzie coraz więcej

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Janusz Dzisko, ostrzega przed nową falą zakażeń w naszym regionie. Choruje coraz więcej dzieci.

Coraz rzadziej w statystykach figurują zakażenia wśród osób starszych, zaczynają przeważać młodzi ludzie. Jak informuje dyrektor, jest to związane z aktywnością i częstszym przemieszczaniem się młodych ludzi. Praca, hobby, sport czy częste robienie zakupów, naraża nas na kontakt z osobami zarażonymi, a we wszystkich z podanych aktywności, dominują młodsze osoby.

Jak podkreśla Dzisko, ostatnie fale zakażeń w naszym regionie to skutki hucznie organizowanych wesel. Nie tylko w naszym regionie, ale ludzie z naszego województwa jeżdżą po całej Polsce na weselne imprezy i wracają z koronawirusem. Podobna tendencja dotyczy osób powracających z urlopów.

Zaczynają chorować także dzieci. To skutek przeprowadzania kolonii, wyjazdów wakacyjnych czy organizowania wesel. Przez chorobę przechodzą głównie bezobjawowo, co może być tym bardziej niebezpieczne dla ich bliskich – rodziców czy dziadków. Mogą oni nie wiedzieć o tym, że ich dziecko jest chore i sami się od nich zarazić.

Przemieszczanie się w okresie pandemii nie jest najlepszym rozwiązaniem. By nie narażać siebie oraz swoich bliskich, powinniśmy zrezygnować z uczęszczania na masowe imprezy czy urlopowania w pokaźnym gronie. Liczba przypadków zakażeń wirusem wzrasta, wraz z częstotliwością organizowanych imprez okolicznościowych i ciężko tutaj mówić o przypadku.

Janusz Dzisko podkreśla, że najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie się do zaleceń sanepidu – częste mycie rąk, noszenie maseczki i zachowywanie bezpiecznego dystansu między ludźmi.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x