17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Szef olsztyńskiego sanepidu ostrzega: Zakażeń koronawirusem będzie coraz więcej

OlsztynSzef olsztyńskiego sanepidu ostrzega: Zakażeń koronawirusem będzie coraz więcej

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Janusz Dzisko, ostrzega przed nową falą zakażeń w naszym regionie. Choruje coraz więcej dzieci.

reklama

Coraz rzadziej w statystykach figurują zakażenia wśród osób starszych, zaczynają przeważać młodzi ludzie. Jak informuje dyrektor, jest to związane z aktywnością i częstszym przemieszczaniem się młodych ludzi. Praca, hobby, sport czy częste robienie zakupów, naraża nas na kontakt z osobami zarażonymi, a we wszystkich z podanych aktywności, dominują młodsze osoby.

Jak podkreśla Dzisko, ostatnie fale zakażeń w naszym regionie to skutki hucznie organizowanych wesel. Nie tylko w naszym regionie, ale ludzie z naszego województwa jeżdżą po całej Polsce na weselne imprezy i wracają z koronawirusem. Podobna tendencja dotyczy osób powracających z urlopów.

reklama

Zaczynają chorować także dzieci. To skutek przeprowadzania kolonii, wyjazdów wakacyjnych czy organizowania wesel. Przez chorobę przechodzą głównie bezobjawowo, co może być tym bardziej niebezpieczne dla ich bliskich – rodziców czy dziadków. Mogą oni nie wiedzieć o tym, że ich dziecko jest chore i sami się od nich zarazić.

Przemieszczanie się w okresie pandemii nie jest najlepszym rozwiązaniem. By nie narażać siebie oraz swoich bliskich, powinniśmy zrezygnować z uczęszczania na masowe imprezy czy urlopowania w pokaźnym gronie. Liczba przypadków zakażeń wirusem wzrasta, wraz z częstotliwością organizowanych imprez okolicznościowych i ciężko tutaj mówić o przypadku.

Janusz Dzisko podkreśla, że najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie się do zaleceń sanepidu – częste mycie rąk, noszenie maseczki i zachowywanie bezpiecznego dystansu między ludźmi.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
16 sierpnia 2020 14:55

Nie musisz łykać.

Sciema
15 sierpnia 2020 17:14

Pan dyrektor może wszystko klepnie w statystykach plus 300 chorych a ludzie tak to łykną

Polecane