fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Sąd zdjął z wokand sprawy wyznaczone na poniedziałek i wtorek przez koronawirusa

Koronawirus Sąd zdjął z wokand sprawy wyznaczone na poniedziałek i wtorek przez koronawirusa

Sąd w Bartoszycach zdjął z wokand wszystkie sprawy, w których wyznaczone były posiedzenia i rozprawy – z wyjątkiem spraw pilnych – zaplanowane na najbliższy poniedziałek i wtorek. Ma to związek z wykryciem koronawirusa u sędziego i jego żony, pracownicy sądu – poinformował Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Zakażenie koronawirusem u sędziego i jego żony, także pracownicy sądu w Bartoszycach potwierdzono w czwartek. W piątek sąd ten pracuje w ograniczonym zakresie.

„Zapadła decyzja, by także w poniedziałek i wtorek tj. 10 i 11 sierpnia w tym sądzie odbywały się wyłącznie sprawy pilne. Wszelkie inne posiedzenia i rozprawy zdjęto z wokand” – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

We wtorek służby epidemiologiczne pobiorą wymazy od osób, które obecnie przebywają w kwarantannie po kontakcie z zakażonym sędzią i jego żoną. Chodzi o dwóch sędziów, dwóch asystentów sędziego, pięciu kuratorów i trzech urzędników sądowych.

Rzecznik sądu zaapelował, by interesanci sądu w Bartoszycach bezwzględnie przestrzegali reguł sanitarnych, w tym zachowywali dystans społeczny i nosili maseczki lub przyłbice.

Służby sanitarne informowały wcześniej, że sędzia i jego żona zakazili się na przyjęciu weselnym w Bartoszycach. W piątek w rozmowie  wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko podał, że w regionie odnotowano przypadki zakażeń u osób, które bawiły się na czterech różnych przyjęciach weselnych. „Obecnie sytuacja jest taka, że ja bym nawet na własny ślub nie poszedł. Wszystkim zalecam głęboki namysł nad uczestnictwem w weselach, wśród potwierdzonych zakażeń mamy m.in. pana młodego i jego ojca” – powiedział w piątek Dzisko.

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie dotąd zachorowało 431 osób, jest to najniższy wynik w kraju.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: