fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

U pracownika Michelina potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ile osób wysłano na kwarantanne?

Wiadomości U pracownika Michelina potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ile osób wysłano na kwarantanne?

U pracownika fabryki Michelina w Olsztynie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dzięki procedurom wewnętrznym obowiązującym w fabryce liczba osób wysłanych na kwarantannę ograniczy się do kilku – powiedział w poniedziałek dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko.

Dyrektor Dzisko powiedział, że w fabryce wypracowano takie procedury wewnętrzne, że liczba osób wysłanych na kwarantannę ograniczy się do 4-5 osób.

Dodał, że trwa ustalanie, w jakich okolicznościach pracownik się zakaził.

Rzeczniczka Michelina Ewa Konopka potwierdziła zakażenie u pracownika fabryki. „Postępujemy zgodnie z przepisami epidemiologicznymi, stosujemy nasz wewnętrzny protokół działania tak, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Fabryka kontynuuje produkcję, pozostając w ścisłym kontakcie z odpowiadającymi za bezpieczeństwo sanitarne” – poinformowała  rzeczniczka Michelina Ewa Konopka.

Od wybuchu pandemii w fabryce Michelina w Olsztynie stosuje się zaostrzone kryteria sanitarne. Pracownicy noszą maski, prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń, dostępne są płyny dezynfekcyjne, stosowany jest dystans społeczny. Praca jest tak zorganizowana, aby zminimalizować kontakty. Pracownicy biurowi pracują zdalnie. Michelin rozlewa także płyny dezynfekcyjne i produkuje maseczki na własne potrzeby albo przekazuje je potrzebującymi instytucjom.

Michelin zatrudnia ok. 5 tys. pracowników w Olsztynie. Jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. W 2019 r. fabryka wyprodukowała ok. 11 mln opon w większości na eksport. Zajmuje 200 hektarów.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

7 KOMENTARZE

  1. Firma poinformowała o zarażonej kobiecie z zakładu form w poniedziałek a sam fakt wykryto wcześniej. Tyle w temacie działań firmy…

    2
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: