fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dzik zaatakował kobietę w śmietniku. Mieszkanka Olsztyna ma złamaną rękę

Wiadomości Dzik zaatakował kobietę w śmietniku. Mieszkanka Olsztyna ma złamaną rękę

Mieszkanka Olsztyna wyszła z psem na spacer, wyrzucając przy tym śmieci. Mogła z tej rutynowej czynności nie wyjść cało. Odyniec zaszarżował w jej kierunku.

Jedna z mieszkanek Pieczewa skontaktowała się z Radiem Olsztyn i opisała swoje spotkanie z dzikiem. Według relacji kobiety, była ona na spacerze ze swoim psem, szła akurat wyrzucić śmieci, kiedy obok siebie usłyszała charakterystyczne „chrumkanie”. Dzik ruszył w jej stronę, kobieta złapała psa pod pachę i zaczęła uciekać. W trakcie biegu, przewróciła się i niefortunnie upadła, co zakończyło się skomplikowanym złamaniem ręki.

Niedawno pisaliśmy o kolejnym ataku dzika na psa, tym razem niepełnosprawnego: Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies. W artykule żywiliśmy obawę, podobnie jak właściciela psa, że prędzej czy później zakończy się to atakiem na człowieka. Niestety, nie musieliśmy długo czekać.

Rzeczniczka Olsztyna, Marta Bartoszewicz, przyznaje, że zgłoszeń związanych z dzikami jest bardzo dużo i dlatego miasto nie ustępuje w eksterminacji ich. Podobnie jak w przypadku właściciela poszkodowanego psa – Pawła Kiełka – kobieta może ubiegać się o odszkodowanie od państwa, z racji na fakt, że dziki są własnością skarbu państwa.

W wypadku napotkania dzika, powinniśmy się zatrzymać, nie uciekać i powoli wycofać, nie tracąc zwierzęcia z oczu. Nie należy też dzików dokarmiać, gdyż to jeden z głównych powodów, dla których nie są one chętne do opuszczenia naszego miasta.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

18 KOMENTARZE

 1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$. Miasto nie stać na jakąkolwiek walkę z dzikami. Odłowienie, wywiezienie i uśpienie, do tego wezwanie często w dzień wolny ludzi do tego to koszt ok 1000 zł na dzika. Inwestycja tramwajowa się wali a tu gitarę zawracając prezydentowi jakimiś zwierzakami. Ta walka i tak jest skazana na klęskę, bo nikt nie myśli o ograniczeniu ich populacji w lasach skąd nieprzychodzącymi. Gospodarka łowiecka leży i kwiczy jak świnia, czyli póki nie zredukujemy populacji w lasach to nigdy nie damy sobie rady w mieście. Jednak by wybić kilkadziesiąt tysięcy dzików trzeba by się spytań Unii, a ta się nie zgodzi, bo to nie eko i Niemcy są na nie (notabene sami wytłukli 40 tysięcy ostatnio). Ogólnie póki nie wstaniemy z kolan to wszędzie będzie kłopot ale władzę sobie niby sami wybieramy…

 2. Spotykam dziki regularnie w Olsztynie i żaden nawet uwagi na człowieka nie zwracał. Dzieci podbiegały do jednego i go głaskały jak psa. Z tą agresją dzików to jakaś ściema. Prędzej uwierzę, że to prowokacje. A ta kobieta jak by się nie ruszyła to nic by jej nie było, a tu afera. Głupia biegła i się wywróciła. To może lepiej inny artykuł powinien być, o stanie chodników w Olsztynie bo to więcej zagrożenia robi niż te dziki.

  12
  22
 3. Kolejny napompowany pseudo artykuł żeby nastawić ludzi przeciwko tym nieświadomym, szukającym pożywienia zwierzakom. A baba sama się przewróciła a nie dzik jej rękę połamał. I jeszcze jedno dziwne. W trzech przypadkach tzw.”ataków” dzików były psy.Przypadek??? Nie sądzę.

  14
  28
  • Racja. Jedyne „zdarzenia” z dzikami mają miejsce z psami, bo te po prostu chcą je atakować, warczą, szczekają itp. Dzik z natury nie jest agresywny. Broni się jedynie, kiedy jest atakowany lub czuje się zagrożony, sam nie inicjuje ataków. Przez długi czas prawie codziennie spotykałem rodzinkę dzików idąc rano do pracy. Mijaliśmy się często w odległości 1m, były nawet lochy z młodymi. Nigdy nie zauważyłem żadnego agresywnego ruchu z ich strony. Ludzie demonizują te zwierzęta, a to przecież jest świnia. Ciekawe czy świń też się boją?

   5
   2
 4. Wszystkie dziki na terenie miasta trzeba wyłapać, zabić i przerobić na dziczyznę. Teraz czekam na wyrazy oburzenia tych, którzy myślą, że mięso jest ze sklepu a nie z zabitych zwierząt.

  30
  11
  • Dzik jest już w Polsce problemem, może jeszcze nie takim jak w Niemczech, ale jest niewątpliwie. Oficjalnie ich średni stan wynosi ok 300k jednak szacuje się, że może być spokojnie drugie tyle. Najliczniejszy gatunek spośród zwierzyny leśnej. Po prostu dzika świnia, która normalnie padała zimą z braku pokarmu lub z rąk rolników względnie była łupem wilków, a że tych ostatnich jest mało to i dzików jest więcej. Dziki się mnożą, bo jest coraz więcej kukurydzy i innych zbóż, które to rośliny bardziej preferują niż bulwy ziemniaków. Mięso dzika jest chudsze i bardziej wartościowe niż mięso świni hodowlanej, warto o tym pamiętać. Nie dlatego dziki weszły do miasta, że, jak to sugeruje grupa niedouczonych imbecyli, człowiek zabrał im las ale dlatego że mnożą się bardzo intensywnie więc poszukują nowej przestrzeni życiowej, którą znajdują tam, gdzie jest pokarm: pole rolnika albo miasto pełne smakowitych śmietników i zidiociałych debili dokarmiających je. Nie zapominajmy, że dzik jest rezerwuarem ASF. Co prawda w mieście hodowli świń nie ma ale chore dziki padają a ich truchło staje się źródłem zagrożenia bakteriologicznego, szczególnie gdy interesują się nim inne zwierzęta, również domowe. Względy sanitarne tylko i wyłącznie powinny być podstawą dla bezwzględnego usunięcia dzików z miasta. To nie są miłe pluszaki z kreskówek ale naprawdę groźne, dzikie zwierzęta. Każdemu, kto tego nie rozumie życzę spotkania tete-a-tete, np. przy śmietniku czy na spacerze.

   19
   3
 5. Łapać dziki, przerabiać na kiełbase i inne larytasy i zrobić na starówce straganik gdzie można kupić takie produkty. Miasto mogło by może na tym nie zarobić ale promować lokalne wyroby.

  23
  9
  • Błazenki co piszecie , że baba się wywróciła i to nie wina dzika :/ potraficie jeszcze odrobinę samodzielnie myśleć?
   Zamiast dzika przytoczę przykład samochodu.
   Jedziesz sobie drogą i z naprzeciwka jedzie auto na czołówkę uciekasz na pobocze by nie zginąć i uderzasz w drzewo. Czyja to jest wina?
   Drzewa że rosło przy drodze?
   Może kierowcy który się ratował by nie mieć czołowego zderzenia?
   No bo przecież nie tego który wyprzedzał i jechał na wprost na ciebie.
   Myślcie zanim ośmieszycie się podczas wyrażania swojej opinii.

   Dzik to dzikie leśne stworzenie i w lesie powinien przebywać. Cała sytuacja z dzikami to wina ludzi odpowiedzialnych za populację dzikich zwierząt w mieście Olsztyn, oraz pseudo obrońców zwierząt co to na profilowym doklejają zdjęcie dzika i bronią ich bardziej jak ludzi w potrzebie.
   Ehhh i tak to nie dotrze do tych waszych pustych głów, mimo wszystko życzę wszystkim więcej dobrych chwil w życiu.

   7
   1
 6. Ja tam nigdzie n8ewidze zeby bylo napisane ze ja zaatakowal, zlamala reke bo sama sie wywalila. Kurna kto pisze te artykuly debile bez szkoly…

  21
  8
  • Też obawiam się, że wszystkie wiadomości o atakach dzików są mocno podkręcone. Dziki trzeba wywieźć do obszerniejszych lasów, przez które nie przebiegają tereny skolonizowane przez deweloperów i obwodnice. Człowiek sprawia problemy na Ziemi i człowiek musi jej rozwiązywać, skoro tak się cholernie na niej rozplenił. Dzik nie jest problemem, a ich eksterminacja nie jest rozwiązaniem

   17
   12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: