fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Olsztyńska policja złapała kierowcę autobusu na gorącym uczynku. Za chwilę miał wieźć pasażerów

reklama
Wyślij przez
0

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec kierowcy autobusu, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci przeprowadzili kontrolę w chwili, gdy kierowca swoim autobusem był w drodze po pasażerów – w chwili kontroli jechał sam. 68-letni mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy.

W piątek (24.07.2020) około godziny 6:00, policjanci z olsztyńskiej drogówki postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierowców autobusów. Tym razem, kontrole przeprowadzali oni w pobliżu ul. Bałtyckiej w Olsztynie a pod lupę przewoźników stałych lokalnych relacji. I tak, jak w pierwszym przypadku policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń to w drugim sytuacja już tak dobrze nie wyglądała. Po zbadaniu alkomatem 68-letniego kierowcy autobusu okazało się, że jest on w stanie po użyciu alkoholu – w wydychanym powietrzu stężenie alkoholu wynosiło 0,14 mg/l.

Kierowca, który nie wykazał się odpowiedzialnością, tym bardziej, że za chwilę miał przewozić pasażerów, za których bezpieczeństwo jest odpowiedzialny na swoje wytłumaczenie miał przygotowaną historię. 68-latek tłumaczył, że przed wyjazdem w trasę napił się soku jabłkowego i zapalił papierosa, co mogło wpłynąć na wynik badania. Standardowym działem policjantów jest powtarzanie takiego badania w 15 minutowych odstępach w celu uniknięcia nieprawidłowości w pomiarze i zgodnie z rejestrem alkomatu po upływie 30 minut od pierwszego badania wciąż znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu.

reklama

68-latek już stracił swoje prawo jazdy. Na miejsce kontroli przyjechał drugi kierowca, który był trzeźwy i w zastępstwie swojego kolegi ruszył w trasę zgodnie z rozkładem jazdy. Pamiętajmy, że w przypadku podejrzenia, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr alarmowy 112 – obowiązkiem Policji jest zweryfikowanie każdej takiej informacji.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze