fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyńska policja złapała kierowcę autobusu na gorącym uczynku. Za chwilę miał wieźć pasażerów

Wiadomości Olsztyńska policja złapała kierowcę autobusu na gorącym uczynku. Za chwilę miał wieźć...

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec kierowcy autobusu, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci przeprowadzili kontrolę w chwili, gdy kierowca swoim autobusem był w drodze po pasażerów – w chwili kontroli jechał sam. 68-letni mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy.

W piątek (24.07.2020) około godziny 6:00, policjanci z olsztyńskiej drogówki postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierowców autobusów. Tym razem, kontrole przeprowadzali oni w pobliżu ul. Bałtyckiej w Olsztynie a pod lupę przewoźników stałych lokalnych relacji. I tak, jak w pierwszym przypadku policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń to w drugim sytuacja już tak dobrze nie wyglądała. Po zbadaniu alkomatem 68-letniego kierowcy autobusu okazało się, że jest on w stanie po użyciu alkoholu – w wydychanym powietrzu stężenie alkoholu wynosiło 0,14 mg/l.

Kierowca, który nie wykazał się odpowiedzialnością, tym bardziej, że za chwilę miał przewozić pasażerów, za których bezpieczeństwo jest odpowiedzialny na swoje wytłumaczenie miał przygotowaną historię. 68-latek tłumaczył, że przed wyjazdem w trasę napił się soku jabłkowego i zapalił papierosa, co mogło wpłynąć na wynik badania. Standardowym działem policjantów jest powtarzanie takiego badania w 15 minutowych odstępach w celu uniknięcia nieprawidłowości w pomiarze i zgodnie z rejestrem alkomatu po upływie 30 minut od pierwszego badania wciąż znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu.

68-latek już stracił swoje prawo jazdy. Na miejsce kontroli przyjechał drugi kierowca, który był trzeźwy i w zastępstwie swojego kolegi ruszył w trasę zgodnie z rozkładem jazdy. Pamiętajmy, że w przypadku podejrzenia, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr alarmowy 112 – obowiązkiem Policji jest zweryfikowanie każdej takiej informacji.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKMP Olsztyn

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: