fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 24 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Przestępstwo w Biedronce. Reakcja ochroniarza była niezgodna z prawem?

Wiadomości Przestępstwo w Biedronce. Reakcja ochroniarza była niezgodna z prawem?

Jedna z naszych czytelniczek zarzeka się, że w sklepie sieci „Biedronka” w Olsztynie, doszło do interwencji ochroniarza z użyciem gazu, który potem był przez kilka godzin wyczuwalny w powietrzu. Sieć sklepów zaprzecza.

Kobieta twierdzi, że jej znajomy był świadkiem sytuacji, w której ochroniarz potraktował jednego z klientów – domniemanego złodzieja – gazem pieprzowym w sklepie przy ul. Okrzei 10.

„W sklepie był młody człowiek, który rzekomo coś ukradł. Nie mnie to oceniać. Ochroniarz obalił go na ziemię i potraktował gazem łzawiącym na środku sklepu. Czynnego sklepu, sklepu,w którym byli ludzie. Rozmawiam ze znajomym, cały czas męczy mnie kaszel i drapanie w gardle. W międzyczasie policja wyprowadza rzekomego przestępcę. Przyjeżdża policja kryminalna. Z tego co wiem,to ochroniarz nie może używać gazu w zamkniętym pomieszczeniu”. – napisała czytelniczka.

Podobno trzy godziny po swojej wizycie w sklepie, wciąż odczuwała nieprzyjemne objawy, których nabawiła się na terenie obiektu. Otrzymaliśmy odpowiedź od kierownika tego sklepu, zapytawszy o całą sytuację:

„Dla sieci Biedronka kwestia bezpieczeństwa jest priorytetowa, dotyczy to zarówno bezpieczeństwa osób jak i mienia. Pracownik ochrony, pełniąc obowiązki służbowe interweniował w oparciu o przepisy prawa, gdy zauważył próbę kradzieży alkoholu. Do sklepu wezwano patrol policji, a następnie na miejsce dotarli również policjanci z pionu kryminalnego, którzy przedstawili sprawcy przestępstwa zarzut kradzieży z rozbojem. Chcemy jednoznacznie podkreślić, że w stosunku do sprawcy nie użyto gazu pieprzowego. Sklep funkcjonował normalnie a klienci mogli bezpiecznie dokonywać zakupów”.

Poprosiliśmy o komentarz KMP. W komunikacie policyjnym z całego zajścia czytamy:

„Z ustaleń śledczych wynika, że 21-latek ukradł alkohol o wartości około 50 złotych, a następnie podczas próby jego ujęcia szarpał się i uderzył ochroniarza. Ostatecznie młody mężczyzna został przekazany policjantom”.

Czy na terenie sklepu faktycznie doszło do użycia gazu, który potem był wyczuwalny w powietrzu?

 

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

7
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x