fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Przestępstwo w Biedronce. Reakcja ochroniarza była niezgodna z prawem?

Wiadomości Przestępstwo w Biedronce. Reakcja ochroniarza była niezgodna z prawem?

Jedna z naszych czytelniczek zarzeka się, że w sklepie sieci „Biedronka” w Olsztynie, doszło do interwencji ochroniarza z użyciem gazu, który potem był przez kilka godzin wyczuwalny w powietrzu. Sieć sklepów zaprzecza.

Kobieta twierdzi, że jej znajomy był świadkiem sytuacji, w której ochroniarz potraktował jednego z klientów – domniemanego złodzieja – gazem pieprzowym w sklepie przy ul. Okrzei 10.

„W sklepie był młody człowiek, który rzekomo coś ukradł. Nie mnie to oceniać. Ochroniarz obalił go na ziemię i potraktował gazem łzawiącym na środku sklepu. Czynnego sklepu, sklepu,w którym byli ludzie. Rozmawiam ze znajomym, cały czas męczy mnie kaszel i drapanie w gardle. W międzyczasie policja wyprowadza rzekomego przestępcę. Przyjeżdża policja kryminalna. Z tego co wiem,to ochroniarz nie może używać gazu w zamkniętym pomieszczeniu”. – napisała czytelniczka.

Podobno trzy godziny po swojej wizycie w sklepie, wciąż odczuwała nieprzyjemne objawy, których nabawiła się na terenie obiektu. Otrzymaliśmy odpowiedź od kierownika tego sklepu, zapytawszy o całą sytuację:

„Dla sieci Biedronka kwestia bezpieczeństwa jest priorytetowa, dotyczy to zarówno bezpieczeństwa osób jak i mienia. Pracownik ochrony, pełniąc obowiązki służbowe interweniował w oparciu o przepisy prawa, gdy zauważył próbę kradzieży alkoholu. Do sklepu wezwano patrol policji, a następnie na miejsce dotarli również policjanci z pionu kryminalnego, którzy przedstawili sprawcy przestępstwa zarzut kradzieży z rozbojem. Chcemy jednoznacznie podkreślić, że w stosunku do sprawcy nie użyto gazu pieprzowego. Sklep funkcjonował normalnie a klienci mogli bezpiecznie dokonywać zakupów”.

Poprosiliśmy o komentarz KMP. W komunikacie policyjnym z całego zajścia czytamy:

„Z ustaleń śledczych wynika, że 21-latek ukradł alkohol o wartości około 50 złotych, a następnie podczas próby jego ujęcia szarpał się i uderzył ochroniarza. Ostatecznie młody mężczyzna został przekazany policjantom”.

Czy na terenie sklepu faktycznie doszło do użycia gazu, który potem był wyczuwalny w powietrzu?

 

 

Przeczytaj także:

7 KOMENTARZE

  1. Trzy godziny odczuwała nieprzyjemne objawy. TRZY GODZINY! Dobrze, że nie trzy dni! Powinna natychmiast dostać cały gang świeżaków w ramach zadośćuczynienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: