4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

UWAGA! Szpital miejski do 25 czerwca zmienił organizację pracy

WiadomościUWAGA! Szpital miejski do 25 czerwca zmienił organizację pracy

Szpital miejski w Olsztynie zmienił harmonogram pracy, zamykając niektóre oddziały. Sytuacja ma związek z wystąpieniem w placówce trzech przypadków zakażenia koronawirusem u personelu medycznego.

reklama

Rzecznik prasowa szpitala miejskiego w Olsztynie Daria Rodziewicz poinformowała, że kierownictwo placówki zdecydowało o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu szpitala, które mają potrwać co najmniej do 25 czerwca.

„Decyzją kierownictwa placówki zamknięto blok operacyjny mieszczący się przy ul. Niepodległości 44 i wstrzymano przyjęcia do oddziałów chirurgii szczękowej i chirurgii urazowo-ortopedycznej, kliniki urologii i onkologii urologicznej, oddziału torakochirurgii z tym zastrzeżeniem, że będą na nim przyjmowane przypadki pilne, ratujące życie” – poinformowała Rodziewicz.

reklama

W szpitalu miejskim pracują: izba przyjęć, gabinet nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, klinika kardiologii i chorób wewnętrznych oraz oddział wewnętrzny oraz pion ginekologiczno-położniczy. „Na tym ostatnim wstrzymane zostały duże operacje ginekologiczne” – doprecyzowała rzecznik szpitala.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Kierownictwo szpitala miejskiego zdecydowało, że bez zmian pracować będą oddziały zlokalizowane przy ul. Wojska Polskiego 30 – dermatologiczny, okulistyczny i reumatologiczny.

reklama

Czynne są także przyszpitalne przychodnie przy ul. Wojska Polskiego i Niepodległości. „Wyjątkiem jest poradnia chirurgii szczękowej, ta została zamknięta” – dodała Daria Rodziewicz.

We wtorek i środę służby sanitarne poinformowały o wykryciu zakażenia COVID-19 u lekarki szpitala miejskiego, pomocy medycznej i pielęgniarki – ta ostatnia jest hospitalizowana w oddziale zakaźnym. W placówce są pobierane w środę wymazy od personelu medycznego i pacjentów. Placówka zapewnia, że podała służbom sanitarnym wykaz osób, które miały kontakt z zakażonymi – są to zarówno pacjenci, jak i personel medyczny.

Więcej:

PILNE! Koronawirus u gości weselnych. 5 kolejnych osób zakażonych w Olsztynie!

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Trzeci szpital w warmińsko-mazurskim z przypadkiem koronawirusa

Płyn do dezynfekcji rąk. Olsztyn: hurt & detal

Kolejny szpital zamyka oddział. Zakażony koronawirusem jest chirurg

Kolejne przypadki koronawirusa w szpitalu miejskim. Zakażona lekarka

To już kilkanaście nowych zakażeń w warmińsko-mazurskim. Powiększa się ognisko w Olsztynie!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?